eBiH narodna čitaonica i knjižnica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Juli 2009 - Interview sa predsjednikom LS [bekitare] - Br.3

Go down

Juli 2009 - Interview sa predsjednikom LS [bekitare] - Br.3 Empty Juli 2009 - Interview sa predsjednikom LS [bekitare] - Br.3

Post  Ajkula071 Fri Sep 18, 2009 1:44 am

Interview sa predsjednikom LS [bekitare] - Br.3

Juli 2009 - Interview sa predsjednikom LS [bekitare] - Br.3 247c2b76022953a21fd33d9f3bc02c22_150x150

Pozdrav svim citateljima!

eBiH interview novine su pocele sa radom. Upravo citate prvi broj. U prvom broju donosimo vam intervju sa predsjednikom Liberalne stranke eBiH, bekitareom.

1. [pitanje] Za pocetak nam recite nesto o sebi i svojoj eKarijeri kao gradjanu u eRepubliku, gdje i kako ste saznali za ovu igru, kako ste se snasli na pocetku, otkud vam ideja za vas nick i kako ste dosli na poziciju predsjednika Liberalne stranke eBiH ?

[odgovor] Saznao sam od prijatelja; kad smo pricali na temu politika; Kao i svaki pocetak bilo je tesko ali mi je raja iz skole pomogla jer su i oni pristali igrati ovu igru pa mi je bilo zanimljivije. Ime je slozenica i sastoji se iz mog nadimka Beki i nadimka mog brata Tare. Takodjer i njegov je link slican kao sto vas i vecina zna(tarebeki).
Moja karijera je usko povezana sa Liberalnom Strankom no ja sam svoju karijeru zapoceo u Patriotskoj stranci. Tu sam bio glasnogovornik kad je Menatalita bio predsjednik a Janko potpredsjednik. Danas su obojica u Liberalnoj Stranci sto mi je veoma drago.



2. [pitanje] Opisite nam nastanak Liberalne stranke, stranke ciji ste predsjednik.

[odgovor] Liberalna Stranka je nastala 13.5.2009. dva dana pred stranacke izbore. Stranka je prije bila hrvatskog prefixa a kasnije i paja patak fun club. Mi smo tu stranku platili(simbolicno ali nismo isli TO). Nakon izbora 15.5. od Bockija kojem mnogo hvala postao sam prvi predsjednik i jedan od onsnivaca LS.a. Osnivaca je bilo 5 i to su mahom bili ljudi iz patriotske stranke. Osnivaci su bili Tarebeki, Smajl-aga, MrBrain , BenjoTM87 te moja malenkost. Ne dugo nakon osnivanja prikljucio nam se i Pasha i pomogao nam u jacanju stranke.



3. Sta mislite o sadasnjoj vladi?

[odgovor] Ja sam clan sadasnje vlade(op.a. MVP) tako da nisam kompetentan da o istoj sudim. Reci cu samo da je ovo jedan od najtezih perioda BiH u kojem smo se nalazi na raskrsnici, no na kraju smo nastavili samo pravo na najbolji nacin. Mislim da je za to zasluzna vlada...
Ali na gradjanima je da prosude.

4. Vase misljenje o radu trenutnog predsjednika eBiH?

[odgovor] Kao sto sam rekao ovaj period je bio jako vazan za BiH i bilo je vrlo tesko donositi odluke zbog raznih vrsta pritisaka. Zemlji cestitam na obavljenom poslu , a cestitam samo onima koji su to zasluzili. Nije nista na svoju ruku radio, uvijek se konsultvovao sa cijelom vladom, sto jako cijenim.

5. Sta mislite o radu oruzanih snaga eBiH?

[odgovor] Sam nisam clan Oruznaih Snaga BiH, ali sam upoznat sa nekim stvarima u vojsci. Izuzetno cijenim Ministra odbrane BiH (SokoBiH) te jos mnogo ljudi u vojsci ali da sad ne nabrajam. Mislim da vojska previse stagnira; tj, nema akcija. Takodjer zadnjih par dana sam vidio da se u vojsci forsiraju samo Drake; i takvu vrstu elitizma osudjejem. Mislim da Drake dobro rade ali mislim da bi takodjer i OseBiH trebale isto raditi.

6. Kakav je osjecaj imati vecinu u kongresu, i vase misljenje o tome zasto ste bas vi postigli taj uspjeh?


Meni je izuzetno drago sto imamo vecinu u Kongresu, prije svega zbog aktivnosti nasih clanova ali i zbog samo osjecaja da neko cijeni neciji rad. Mnogo ljudi je prepoznalo da smo jako aktivni i glasalo za nas te se i ukljucilo u nasu stranku. Organizovanost, lojalnost i rad su kljuc uspjeha. Svi oni koji porucuju da je nasa pobjeda „upitna“ zelio bih reci da vise porade na sebi a nas da ostave na miru da radimo i dalje...

7. Zasto ste podrzali Les Paula, kandidata ispred SU BIH na predsjednickim izborima?

[odgovor] Iako su bili planovi da ove izbore LS BIH ima svog kandidata na izborima , to smo prolongirali zato sto Les Paul iskazao zelju da ide na predsjednicko mjesto. Mislim da je on najbolji covjek za tu poziciju u ovom trenutku, i to je razlog nase podrske njemu.

8. Sta mislite o famoznoj "Vladi eRS"?

[odgovor] Vlada eRS; Mislim da „jacenje“ jednog dijela drzava , slabi drzavu u totalu, te samim tim smatram da je formiranje vlade eRS bespotreban potez. Pozivam te ljude da se ukljuce u rad nase Vlade ; evo konkretno nek se jave meni i ja cu im ponuditi neke upraznjene ambasadorske pozicije; ali naravno samo ako ce raditi u interesu BiH i samo BiH.


9. Vasa poruka za nove igrace
[odgovor] Za nove igrace; Ne odustajte , ostanite sto duze u igri jer ce vam igra kasnije biti zanimljivija.


To je bilo to. Citajte nas i dalje!

Ajkula071

Posts : 64
Join date : 2009-09-18

Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum