eBiH narodna čitaonica i knjižnica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

April 2009. - Sastanak celnih ljudi eBiH sa Azom Lazzom

Go down

April 2009. - Sastanak celnih ljudi eBiH sa Azom Lazzom Empty April 2009. - Sastanak celnih ljudi eBiH sa Azom Lazzom

Post  Punlsher Thu Sep 17, 2009 8:15 pm

Postovanje gradjanima eBosne i Hercegovine.

Zelim da Vam iznesem dio jucerasnjeg razgovora,koji se odrzao na chetu eBiHhttp://xat.com/eBiH,a u kojem su ucestvovalo nekoliko ljudi iz sadasnje vlasti eBiH,te na drugoj strani,Azoo Lazzo.

Kao sto i sami znate,u zadnjih nekoliko dana se spekulise o stvaranju Srpske stranke u eBiH,pod idealima,da su Srbi u eBiH politicki ugrozeni,te da ne ucestvuju u samoj vlasti.

Dialog,koji je vodjen je prvenstveno za cilj imao otklanjanje ove zablude,koju siri nekolicina ljudi,te koji rade na svoju ruku.Kako sam i sam doznao,zvanicna vlada eSrbije nema nista sa ovim.

Sama strukrura vlasti(kongresu) u eBiH je povoljna za sve narode,jer sadrzi sva tri naroda iz RL BiH.
Isti ti izbori su demokratski organizovani,jer stranke u eBiH u svojim redovima imaju sva tri naroda,te su za svoje kandidate predstavile jednak broj zastupljenosti svih naroda.

Kao bivsi lider Nove Snage BiH zvanicno mogu to da potvrdim,jer su izbori bili u mom mandatu.
Takodje pozivam te iste,koji su nazadovoljni svojim statusom,da dodju na chat i ukazu na probleme,koji ih muce,a ne da prave pometnju u drzavi pricajuci,da su politicki ugrozeni.

Cinjenica:
Ne mozete ucestvovati u vlasti ako niste clan stranke.


Tema razgovora se vodila i u pravcu,kojim je Azoo Lazoo istakao,da je eBiH direktno ucestvovala u ratu izmedju eHRV I eSRB,tako sto je kupila DEF sistem i Bolnicu od Hrvata.

Tu zabludu smo rijesili jednom za svagda.Naime,Def sistem i bolnicu je kupio Eronet,bez znanja naroda,koji je to potvrdjivao kroz novinske clanke nakon otkrivanja istine.
Sam Eronet je "dosao" na vlast putem nekih "Chat izbora" za koje, zaista ne znam, ko je uopste znao,jer ni sam nisam bio pozvan na njih,iako sam pregovarao sa adminima oko stvaranja eBiH.

Na svu srecu narod eBiH glasao,kako je glasao,te su te stvari iza nas,ali zelim da odmah kazem ono sto smo rekli i Lazi,a to je da eBiH stala kao neutralna u sukobu izmedju eHRV i eSRB,te nije poslala niti jednog vojnika,da se bori na strani zaracenih.Ljudi,koji su ipak otisli u rat na strani jednih,odnosno drugih,su ljudi,koji su tu uradili na svoju ruku-samovoljno.

Tu je na red dosla i tema Avatara sadasnjih Politickih Stranaka u eBiH,koje je Azoo Lazzo nazvao "nedepustivim" za Srpski narod.
Na drugoj strani smo mu ukazali,da gotovo sve stranke(ako nista,onda one najjace)za avatar imaju RL medjunarodno priznata obiljezja,te kao takvi imaju 100%-tnu validnost.
Niti jedan,od tih obiljezja ne posjeduje uvredljiv sadrazaj ili sl.
N predstavlja samo jedan narod.
Celni ljudi tih stranki su razlicitih nacionalnosti.
Za primjer cu uzeti Novu Snagu BiH,koja je bila vodjena,od strane Srbina,Bosnjaka,a sada je vodi Hrvat.
Tako,da je ta tema jedonom za svagda zavrsena.

Sve stranke u eBiH imaju potpuni legitimitet,te ne vredaju nikog.
Svi narodi imaju jednaku poziciju u svakoj od njih,te i sam stojim iza te recenice

Za kraj
Azoo Lazzo nije dao niti jedan argumentovani dokaz,koji bi ukazao na,kako oni kazu:"politicku ugrozenost" vec se distancirao na to,da je zelja nekolicine ljudi da se osnuje Srpska stranka.
Ako smatrate da treba osnovati Srpsku stranku,onda uradite tako.Samo dodjite na chat ponekad,te recite sta vas muci,te ne sirite okolo lazne navode o vasoj "ugrozenosti" jer su isti ti,kojima smeta ova vlast,zivjeli u eSrbiji i nemaju pojma sta se dogadja u eBiH.Jednostavno drze do RL politike,koja glasi:Ako nije moj coek,ne valjda 100%

Nadam se,da sam oklonio iluzije,koje stvaraju pojedinci.

S Postovanjem
Les Paul
Punlsher
Punlsher

Posts : 176
Join date : 2009-09-15

Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum