eBiH narodna čitaonica i knjižnica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Maj 2009. - Max Tv - Odluke kongresmena i STANJE u eBiH

Go down

Maj 2009. - Max Tv - Odluke kongresmena i STANJE u eBiH Empty Maj 2009. - Max Tv - Odluke kongresmena i STANJE u eBiH

Post  Punlsher Thu Sep 17, 2009 9:57 pm

Maj 2009. - Max Tv - Odluke kongresmena i STANJE u eBiH 5363900cabf9aed050d23be0608b7b75_150x150
Dobar dan moji dragi prijatelji i postovani citatelji!

Odlucio sam da napravim novine zbog jednog razloga a to je mala informisanost gradjana na politickom planu. Kako sam ja,Smajl-aga, jedan od kongresmena smatram da ljudi trebaju znati kako su doneseni zakoni i zasto!

Prije samog pocetka, zelim da vam kazem da sam prezadovoljan sastavom ljudi u kongresu jer su to ljudi koji zele da odvedu eBiH ka boljem vremenu. Od minulih izbora je proslo 4 dana i vec su doneseni zakoni.

Prvi zakon koji je usvojen je zakon o citizen fee koja sad iznosi 8 bam od inace 15 bam. Sad ce neki reci da ovo nije fer,ali... Nije nista novo kad se kaze da eBiH je u teskoj situaciji i da tesko zivimo, zbog toga smo smanjii citizen fee na 8 Bam, jer pocetniku nije potreban toliki novac da dodje do 6 levela i onda dobija 5 golda,a pare koje cemo ustediti ovim putem su nam jako potrebne za ekonomiju, MPP, humanitarnu organizaciju itd. Drugi dva zakona su slicna povecanje poreza na hranu i karte kako bi drzava pocela zaradjivat jer staro stanje nas moze dovesti u bankrot.

Drugo, eBiH je leglo stranih firmi koje preko nasih ledja zaradjuju hljeb. TO MORA PRESTATI!!!! Znam da svako leti na vecu platu kao muha na g(Cenzura),ali morate ljudi dati otkaz i raditi u nasim firmama samo tako cemo izvuci zemlju sa dna. Kupujte domace proizvode i vodite brigu o vasoj zemlji. KO CE DRUGI BRINUTI O VAMA AKO VI SAMI NECETE DA SE BRINETE O SEBI!!!

Trece, u zadnje vrijeme su stalna prepirka sa ljudima zlocinacke organizacije Biljana i ostali. Nemoj te ih slusati jer oni nisu vazni! Dosta je vise polemisanja sa njima, treba ovo vise prestati samo im dizete publicitet. Vodite se drugim vaznijim stvarima jer oni ne mogu nista u kongresu jer oni nemaju vecinu u kongresu. Moji sugradjani nemoj te se vise obazirat na njih jer mi, koji smo u kongresu, cemo vas zastiti od ovakvih ljudi koji vas zele odvesti u pakao.

I na kraju, za eBiH dolaze bolja vremena jer su stanke kao Liberalna Stranka BiH, Stranka Ujedinjene eBiH i Demokratska Stranka su se dogovorili da se krene u realizaciju plana BOLJA EBIH! I budi i ti taj koji ucestvuje u gradnji bolje buducnosti kupujuci domace proizvode i radeci u domacim firmama. Vi ,koji ste tek poceli, dodjite na chat: http://xat.com/eBiH

Novine Max TV ce vas uvijek informisati o stanju u eBiH i odlukama kongresa!
Do iduceg broja, ljep pozdrav! Kontakt: smajl-aga@live.com

Update
Javljamo se direktno ispred Senata, iznenada na dnevni red je dosao novi zakon stavljen od strane bekitare(http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/1432017) ispred Liberalne Stranke BiH. Zakon je sadrzavao dizanje poreza na oruzje. Bile su bucne rasprave kongresmena i nakon tri sata glasanja moze se zakljuciti da ce zakon proci. Trenutno stanje je 23 za i 3 protiv. Daj Boze svakoj drzavi ovakvo vrijedne kongresmene. U slucaju novih promjena bicete blagovremeno obavjesteni!

Takodjer eksplozivno saznajemo da LIberalana Stranka BiH postala clanica globalne organizacije Liberala. "Prijatelji su se nasli i zele samo bolje eSvijetu" kazao nam je Bekitare, predsjednik Liberalne Stranke BiH. Kako saznajemo na skupu su i Liberalne stanke iz Rumunije,Usa, Britanije,Japana itd. Direktan prijenos pratite ovdje:

http://www.erepublik.com/en/article/liberal-momentum-815370/1/20

REKLAMA

BUDI TI TAJ KOJI ODLUCUJE!!! http://www.erepublik.com/en/party/liberalna-stranka-bih-2440/1
Punlsher
Punlsher

Posts : 176
Join date : 2009-09-15

Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum