eBiH narodna čitaonica i knjižnica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Juni 2009. - DILEMA KOJA SE ZOVE EDEN!

Go down

Juni 2009. - DILEMA KOJA SE ZOVE EDEN! Empty Juni 2009. - DILEMA KOJA SE ZOVE EDEN!

Post  Punlsher Thu Sep 17, 2009 10:31 pm

Juni 2009. - DILEMA KOJA SE ZOVE EDEN! 6bd749c598d8967e20b8c3279651637b_150x150
Dobar dan postovani citatelji kako smo u proslom broju rekli da cemo vam donijeti jedno iznenadjenje. Ovih dana stalno govorimo o EDENU, da li smo u njemu ili nismo, sta je to itd. U komentarima nekih novina smo mogli pronaci dosta glupih recenica. Danas smo napravili intervju sa covjekom koji je jedan od onih koji je zaslusan za prevljenje EDEN-a. Da vise razrjesimo sve dileme. Danas govorimo sa Mistwalker, MVP Rumunije.

Trazeci neke odgovore u vezi EDEN-a i kako smo se nasli u savezu za koji nismo ni znali krenuli smo put Donbasa,Ukrajina!

Mistwalker je level 19 i general. U ovom trenutnom casu je ministar vanjskih poslova. Urednik je novina ZDRAG, koje su objavile clanak o EDEN-u.Nasa zastava se nasla na stablu EDEN-a, nastao je problem zato smo ga odlucili posjetiti i rijesiti neke dileme.

MAX TV: Kako ste dosli na ideju EDEN-a?
MISTWALKER: Nakon što je bivši Atlantis raspusten, puno bivših pripadnika nacija u Evropi i njihovi predstavnici su se sastali na sigurnoj chat sobi i počeli pričati o tome kako će izgledati svijet sa samo jednom super-moći koja ce trcati okolo i raditi sta hoce (Peace). Tada smo odlučili da nema zla u cuvanju bliskih odnosa i aktivan savez između prijateljskih naroda, pa se može reći da na neki način EDEN uvijek postojao između europskih naroda, ali sada smo samo izbacili članove koji su sporo reagirali ili akcije s beskrajnim pravilima, debate i birokracije, neki su nažalost čak otvoreno izdali bivši Atlantis.

MAX TV: Sta je EDEN?
MISTWALKER: EDEN – EVROPSKA MREZA ODBRANE i GOSPODARSTVA je bratstvo naroda, stari momacki klub ako ćete prihvatiti ovaj pojam. Svrha Saveza je da se sama brani strateški,politički i ekonomicno protiv napada od agresivnog Peace naroda i zastiti naše interese u Europi, ne želimo da postanemo overlords Europe i pokoriti cijelu Europu ili tako nesto. Samo budite sigurni možemo učiniti ono što možemo, uživati u igri i da nista ne remeti nas stil zivota.

MAX TV: Niko ne moze da zaboravi Atlantis. Kako ste se nadate da EDEN nece zavrsiti isto?
MISTWALKER: U mom misljenju, neki problemi Atlantisa su bili da uvijek je bilo strana koje su imale imale drugaciji pogled na podrzavanja saveznika i manjak sihronizovanosti u akcijama. Ako je neki saveznik nije srcem u savezu i ne trudi se previse onda necem biti u mogucnosti da mu pomognes sa punom snagom. Raditi na konceptu prijateljstva preko zajedničkih ciljeva, nadam se da ce spriječiti sukob interesa od uplitanja u savezu poslovne i usporavanje nas dolje. Također nove članove neće biti prihvaćene bez suglasnosti svih država članica.

MAX TV: Moja domovina ima neku vrstu problema. Nas predsjednik je rekao da nismo u tom savezu dok u vasem clanku se nasla nasa zastava kao saveznik vama?
MISTWALKER: Mislio sam da se nešto ovako može dogoditi, u početku kada smo raspravljali o EDEN-u I prijedlogu da pozovemo BiH u našu porodicu, došao je Roby Petrića koji je rekao možemo racunati na te momke i da ce biti zainteresovani za to. Ja sam jednostavno pretpostavio da je on delegiran da govori za oboje Hrvatsku i BiH po tom pitanju. Budući da ste svi vi jedni drugima blizu.MOJA GRESKA

MAX TV: Nasli ljudi uvijek vole da pitaju sta mi dobijamo ulaskom u EDEN?
MISTWALKER: Svaki član će primiti EDEN vojnu podršku kroz MPP i mobilni raspored divizija u slučaju opasnosti, birače i puno fleksibilnosti prilikom rasprave o gospodarstvu, porezima i licenci između zemalja.

MAX TV: Da li ce EDEN pomoci eHrvatskoj na slijedecim predsjednickim izborima jer im prijeti TO?
MISTWALKER: Svaka država je pripremila korpus glasaca i trenutno smo u fazi logistike za uspostavu premještanja civilnog stanovništva i da želimo da pomognemo:)

MAX TV: Ima li EDEN odgovor na napredovanje Madjarske?
MISTWALKER: Mađarska je trenutno jednostavno pokusava osloboditi srpsku teritoriju, oni nemaju nikakve druge planove za Balkan, jer ako oni pokušaju nesto protiv ne-savezničkih zemlji ima MPP-a za pola svijeta će aktivirati i zaustaviti ih. Dokle god smo ujedinjeni i držati se zajedno našu zidovi će uvijek biti dovoljno visoki da se zaustavi bilo koja invazije. (Znam da ćete reći da je Mađarska već porazila 8 MPP-a, mislim da je to samo sreća i dodatnih 2-3 hiljada zlata koje su razlike i da su se borbe na različitim uvjetima odvijali nisu mogli savladati strateški ikoga za više od 1 boja, nakon čega bi trebali ostati otvoreni).

MAX TV: Hvala vam na ovom intervju Mistwalker. Nadam se da smo ovim intervju rijesile neke dileme. Toliko od nas postovani citatelji. Ljep pozdrav!!!

Preveo i prilagodio:Smajl-aga
Punlsher
Punlsher

Posts : 176
Join date : 2009-09-15

Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum