eBiH narodna čitaonica i knjižnica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

August 2009 - Prijedlog DSS-u --- promijenite ime

Go down

August  2009 - Prijedlog DSS-u --- promijenite ime Empty August 2009 - Prijedlog DSS-u --- promijenite ime

Post  Ajkula071 Fri Sep 18, 2009 1:52 am

Mi Bosanci i Hercegovi smo čudan narod. Obožavamo se dijeliti: na entitete, kantone, općine, gradove, mjesne zajednice, po naciji, religiji i ne znam ti više čemu. To, po meni, nije dobro. Jedan od vidova podjele je i ovo što radi DSS (Demokratska Stranka Srpske). Pokazali ste na predsjedničkim izborima svoju snagu. Poslije toga su izborena mjesta u ministarsvima i vojski. Sve jako dobro odrađeno i osmišljeno. Budući da su se sada strasti smirile, vrijeme je da se krene drugim putem. Putem suživote i intergracije u politički život eBiH. A to je nemoguće izvesti sa trenutnim imenom stranke jer se na taj način odbijaju potencijalni članovi koji sebe smatraju Bošnjacima, Hrvatima, Romima, Židovima i sl. Nitko, tko nije Srbin, se ne želi učlaniti u stranku koja nosi u svom nazivu srb. Isto kao što bi stranka koja u svom imenu nosi hrv ili bošnj bila zanimljiva samo onima koji se vide u toj nacinalnoj podijeli. A to nije dobro za stranku jer se ne može razvijati. Nije dobro ni za njene članove jer se getoiziraju i prave zid između sebe i ostatka nacije. A to je ružna stvar koju smo prenjeli iz RL u eBiH.

Ljudi, porušimo zidove one u našim glavama da nam bude bolje u budućnosti. Ne dijelimo se, jer zajedno smo jači.

Razmišljao sam kada bi trebalo doći do promjene imena. Mislim da je pravo vrijeme poslije izbora. Ne bi bilo zgoreg i prije, da se u kongres uđe sa novim imiđem. Smatram da bi na ovaj način vodstvo DSS simbolićno pokazalo da im eBiH na prvom mjestu, pa sve ostalo.

Pitanje je i novoga imena. To je najteže izabrati. Najbolje bi bilo odabrati neko ime čija će skraćenica ostati i dalje DSS. Također bi bila dobra opcija nešto što imenom asocira na sadašnje ime. Ja imam prijedlog i nadam se da će se svidjeti vodstvu DSS - Demokratska Stranka Slavena.

Da još jednom napomenem, ovo je prijedlog za koji smatram da je pozitivan za DSS kao i za eBiH jer samo u jedistvu možemo jačati. Osim toga pogledajte samo MPP-ove koje eBiH ima i uspjeh našeg Ministarstva Vanjskih Poslova u suradnji sa PEACE i FORTIS/EDEN članicama. A može i to još bolje kako preko naših zapadnih i istočnih susjeda. To je nešto što treba iskoristiti, umjesto međusobnog podmetanja.

Nadam se da će moj prijedlog pasti na plodno tlo. Uostalom nije nikad teško promijeniti ime stranke.

Pozdrav članovima DSS! Nadam se da me nećete pogrešno razumijeti.

Ajkula071

Posts : 64
Join date : 2009-09-18

Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum