eBiH narodna čitaonica i knjižnica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Intervju s predsjednicima stranaka - Biljana Zivkovic (Pro PEACE Stranka) - svibanj 2009.

Go down

Intervju s predsjednicima stranaka - Biljana Zivkovic (Pro PEACE Stranka) - svibanj 2009. Empty Intervju s predsjednicima stranaka - Biljana Zivkovic (Pro PEACE Stranka) - svibanj 2009.

Post  hruschov Sat Jul 11, 2009 7:00 pm

U zadnji par dana se najviše prašine diglo oko promjene imena Patriotske Stranke u Pro PEACE Stranku. Možda najviše galame je bilo da se tako nešto ne smije desiti u državi koja je vezana uz Atlantis. Osoba koja je skrivila svu tu pomutnju je Biljana Zivkovic koja je optužena za TO stranke u korist PEACE-a te da stvara nacionalnu stranku. U nastavku je intervju s njom, pa dragi čitatelji, prosudite svatko za sebe.

vote & subscribe

IME I NEŠTO O SEBI
-Zovem se Biljana Zivkovic kao što nick i kaže, a igru sam počela igrati pre nešto više od 2 meseca. Počela sam u eBiH, ali sam imala kratke izlete i u eSrbiju i u eHrvatsku. Neki su bili zbog ratovanja, a neki iz finansijskih razloga, tj. trbuhom za kruhom kako kažu Smile Na kraju, kako sam se sve više udubljivala u igru svoju najveću priliku za političku karijeru i napredovanje sam videla u eBiH nakon ove neočekivane pobede na izborima za partijskog lidera.
KOJI SU TVOJI BUDUĆI POLITIČKI PLANOVI
-Nakon ovog slučajnog izleta u politiku apetiti su, naravno, porasli i trudiću se da ostanem i opstanem u politici kao partijski vođa, poslanik, a mozda čak i prva žena predsednik u eBiH Smile

O STRANCI

IME STRANKE - ZAŠTO TO IME, RAZLOG PROMJENE IMENA STRANKA, TJ. ZAŠTO TAJ ZAOKRET U GLEDANJU NA eBIH SAVEZNIKE
-Otkako sam u eBiH na političkom nebu je jednoličan izbor što se tiče partija, naravno ako izuzmemo strance koji su već i odustali od naše politike otkako su pare sklonjene. Imamo 3-4 stranke koje su maltene iste po svemu, samo im se nazivi razlikuju, a ono što mi je smetalo kod svih je to što su svi nekako alergični na drugačije razmišljanje. Zato sam se odlučila na kandidaturu u jednoj od tih stranaka za koju sam smatrala da imam kolike tolike šanse da pobedim i onda je prekrojim tako da izazove burnu reakciju i podstakne priču za koju smatram da je važna. Kako sam već rekla i ranije, možda izbor saveza u ovom trenutku i nije toliko bitan, ali je važno da postoji izbor, da ljudi kažu svoje mišljenje i argumente koji će biti saslušani i odvagani, a ne da kao ovce pratimo par ljudi koji su tu odluku doneli i da ne razmišljamo uopšte o tome da li je ta opcija dugoročno najbolja za nas ili ne. Koliko trenutno vidim PEACE je u povoljnijoj situaciji sto se tice Azije, Južne Amerike, donekle i Evrope, a u budućnosti vidim jos veće gubitke teritorija Atlantisa u korist PEACE-a, pogotovo u Evropi, tako da smatram da se što pre trebamo okrenuti od Atlantisa dok nismo zaglibili u njega još dublje.
U PRO PEACE STRANKI JE DOŠLO DO PROMJENE STRUKTURE ČLANOVA. DA LI PRAVIS NACIONALNU STRANKU?
-Problem je u tome što određeni ljudi misle da pokušavam da napravim nacionalnu stranku, tj. PEACE poistovećuju sa eSRB što je besmisleno. Stranka je otvorena za sve koji smatraju da je naša budućnost u PEACE-u i neki su se u poslednjih par dana priključili stranci, dok su drugi odlučili da je napuste. To da li su ćlanovi stranke Srbi, Hrvati, Bošnjaci, Eskimi ili Marsovci, ja makar na to ne gledam, a nadam se da svojim izjavama nikada i nisam etiketirala PPSeBiH kao jednonacionalnu stranku. PUNO SE PRIČA O TAKEOVERU OD STRANE PEACA - KAKO TO KOMENTIRAŠ?
-Ako se pri tome misli na onaj navodni TO što je bio pre nego što su pare sklonjene, već sam se u svom članku osvrnula na to i rekla svoje mišljenje da smatram da je to dobro osmišljenja propaganda i pokušaj nekih članica Atlantisa da nas „uguraju“ u taj savez. A ako se kojim slučajem misli da sam ja neki istureni član PEACE-a i avatar nekog buduceg TO-a, onda je to smešno i ko iole razmisli o tome uvideće da nema nikakve veze sa realnošću.
KOJE JE POLITIČKO OPREDLJENJE STRANKE?
-Totalni totalitarizam Smile
STAROST STRANKE
-Mlada stranka, sveŽe ideje.
KOJI SU CILJEVI STRANKE?
-Cilj stranke je jačanje ekonomije eBiH kroz drugačiju poreznu i trzišnu politiku, očuvanje ili poboljšavanje odnosa sa eHR i eSRB i naravno priblizavanje savezu PEACE.
KAKO BI PROKOMENTIRALA OSTALE STRANKE
Moram biti iskrena i reći da ne znam mnogo o radu drugih stranaka, ali se nadam da nisu ni slične našim RL stankama.

O eBiH

KAKVA TI SE ČINI EKONOMSKA SITUACIJA U BIH I KAKO JU POBOLJŠATI
-Ekonomska situacija u eBiH nije loša gledajući iz pozicije nekog prosečnog igrača. Osnovne potrebe se mogu zadovoljiti sa nekom prosečnom platom i jedino što nedostaje su konstantni trening ratovi da bi se podigao opšti wellness populacije, kao i njihovi vojni činovi. Ali, ako na situaciju gledamo iz ugla države, onda je ona manje ružičasta, jer se državna kasa ne puni dovoljno. Računajuci da imamo relativno malu populaciju i nedovoljno različitih resursa budućnost naše industrije jeste manufaktura i pokusaj da se svi viškovi robe plasiraju na strana trzišta koja su otvorena za uvoz, što će biti teško za izvesti, jer većina zemalja štiti svoje proizvođace visokim uvoznim porezima. Nema nekog magičnog rešenja za tu situaciju sve dok je tržište malo... možda da tražimo od Admina da ujedine sve bivše Jugoslovenske republike i rekreiraju SFRJ Smile
KAKO POMOĆI MLADIM IGRAČIMA
-Pomoć za najugroženije deliti preko humanitarnih organizacija i Ministrastva Zdravlja, Socijalne Pomoći i dr. a pokušati stimulirati otvaranje novih radnih mesta kroz stimulativnu poreznu politiku i/ili kredite ako država bude bila u stanju da odvoji sredstva za kreditiranje otvaranja novih firmi.
KAKO POMOĆI BH PODUZECIMA DA BUDU KONKURENTNIJI I PROIZVODE PROIZVODE VEĆE KVALITETE
-Država može samo stimulisati industriju, a protivnik sam subvencioniranja firmi osim u slučaju neke veće krize ili ako je to preduzeće/industrija od nekog strateškog značaja za Drzavu. Tržište treba samo da odluči ko će da preživi u toj utakmici i da se iskristališu oni najsposobniji, a ne da i ovako slabe finansijske rezerve Države crpe preduzeća koja nisu sposobna da se održe na tržištu.
KAKO ZAMIŠLJAŠ RAD MINISTARSTAVA?
-Ne bi birala stranački ljude već bi se trudila da vlasnik najuspesnije firme u eBiH bude ministar ekonomije, osoba sa najvećim činom da bude ministar odbrane, a čak i osobe iz prethodnog saziva Vlade, ako su dobro vodile svoja ministarstva, bi bile pozvane da ostanu u novoj Vladi i nastave sa uspešnim radom.


VANJSKA POLITIKA,

ODNOS SA SUSJEDNIM ZEMLJAMA
-Održavanje ili popravljanje odnosa sa eSRB i eHR, kao i približavanje PEACE-u.
ATLANTIS ILI PEACE I ZASTO
-PEACE naravno. Zbog bolje organizovanosti i zbog mnogo bolje geografske pozicije, posedovanja većine resursa...

hruschov
Admin

Posts : 60
Join date : 2009-06-14

Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum