eBiH narodna čitaonica i knjižnica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

August 2009 - POKRADENA NARODNA BANKA BIH - Br.33

Go down

August 2009 - POKRADENA NARODNA BANKA BIH - Br.33 Empty August 2009 - POKRADENA NARODNA BANKA BIH - Br.33

Post  Nchi Fri Sep 18, 2009 1:57 am

August 2009 - POKRADENA NARODNA BANKA BIH - Br.33

Pozdrav svim gradjanima eBosne,a Boga mi i eHercegovine.

E,sad kad sam skreno vasu pozornost,mozete i da procitate ovaj clanak do kraja.
Ovim clankom zelim da objavim svoju kandidaturu za predsjednika ove nase lijepe drzave.
Ko sam i sta sam,vecina vas zna ali evo ipak za mladje igrace,vise o meni mozete pronaci u mojim starijim clancima.npr ovde.

Znam da cu svojom kandidaturom biti popljuvan od lidera ostalih eBiH 'patriotskih' stranaka,ali bas me briga.Isto tako znam da necu dobiti podrsku istih ovih stranaka,ali i to me zaboli trepavica.Moja kandidatura je usmjerena na ljude koji zele dobro za eBiH i kojim je dosta da gledaju kako nas ove stranke kopaju sve dublje i dublje.Jer vec dugo vremena u eBiH se ne gleda ko je kakav covjek i koliko je sposoban,nego koje mu je boje stranacka knjizica.Malo po malo sve vise licimo na RL BiH.Ova zadnja afera sa novcem od DS-a je samo kruna na situaciju u eBiH.Jer situacija je ocigledno katastrofalna.Pardon,nije katastrofalna.Mi uopste nemamo situaciju,moramo prvo nju da stvorimo,da bi bila katastrofalna.

Jucer sam napustio poziciju predsjednika SUeBiH i namjeravao se povuci iz politike totalno,ali sam onda malo zastao.Pa ja sam tu vec 6 mjeseci,boro sam ze za ovu ezemlju od njenog pocetka i sad da dozvolim nekim kvazipoliticarima kojima je najbitniji izgled stranke,broj kongresnih mijesta i mijesta koja imaju u vladi.
E,nece to tek tako proci.Ova moja kndidatura moze da predstavlja 2 stvari,ili sansa da se uzvucemo i napravimo situaciju(makar ona bila i katastrofalna) ili sam zakucao zednji ekser u sanduk u kojem lezi eBiH.


Do sad se vlada pravila na nacin-KOJE-CES-TI-MENI-MJESTO-DAT-U-VLAD I-DA-JA-TEBE-PODRZIM.
Dakle to nam je onaj dio,bitnija je partijska knjizica nego ko je i kakav je.
Moja potencijalna vlada,koja(budimo realni) ima sanse da bude izabrana malo prekosutra,nece biti sastavljena na ovaj nacin.Ko ce biti u toj vladi,ni ja sam jos ne znam.Pozivam sve koji su spremni da rade i da mi pomognu da se jave za neku od pozicija.Nije bitno koja su stranka(ako nisu clanovi stranaka,jos i bolje),bitno je jedino da su spremni da zasucu rukave i da rade.


Da vidimo neke moje planove:

August 2009 - POKRADENA NARODNA BANKA BIH - Br.33 Information_icon

1.Ono sto bih ja zahtejvao do svoje vlade je totalna transparentnost u radu.
Povodom toga bi bila osnovana nova funkcija Ministarstva za informisanje.Tu bi se objavljivale sve odluke vlade,sve sto je napravljeno,ono sto se tek planira,kao i ono sto smo usrali i kako to namjeravamo ispraviti.
Takodjer ce od svih ministarstava biti zahtjevani detaljni dnevni izvjestaji,kao i oni sedmicni.Ovi izvestaji bi takodjer bili objavljivani preko ministarstva za informisanje u nesto kracem obliku gdje bi vidjeli kako drzavne firme rade,gdje idu pare i na sta se trose.Za ovu poziciju je potreban jedna osoba.Trazi se osoba koja ima iskustva u novinarstvu i ima smisla za pisanje.

August 2009 - POKRADENA NARODNA BANKA BIH - Br.33 Education

2.O Ministarstvu obrazovanja ne bi trosio previse rijeci.Potrebno je objavljivati razne tutorijale na dnevnoj osnovi kako bi se pocetnici uputili u igru i ne bili ostali sa nama sto duze.Postoji veliki broj tutorijala na nasem jeziku koji se mogu objavljivati,ali potrebno je izraditi i par novih.Kao i za prethodno ministarstvo,za ovu poziciju je potreban jedna osoba.Takodjer se trazi se osoba koja ima iskustva u novinarstvu i ima smisla za pisanje.

August 2009 - POKRADENA NARODNA BANKA BIH - Br.33 Kuhinja1

3.Ministarstvo za rad i socijanku skrb je ministarvo koje po mojoj evidenciji ne radi nista vec neka 2 mjeseca.Situacija je slicna i sa Uredom za dobrodoslicu,sa razlikom da je Simonica prosli mjesec radila izvrstan posao,dok u ovom mandatu imamo potpuni promasaj.U sklopu ovog ministarstva potrebno je pokrenuti nove projekte,kao i oziviti neke stare.Potrebna 4 osobe za rad ovog ministarstva- ministar i zamjenik ministra,te dvije osobe za rad Ureda za dobrodoslicu.

August 2009 - POKRADENA NARODNA BANKA BIH - Br.33 001stednja_reuters

4.Ministarstvo ekonomije pod svojim okriljem ima 4 organizacije i 8 firmi.Potrebni su ljudi iskusni u ekonomij,koji poznaju monetary market i rad firmi,koji ce voditi sadasnje firme te vrsiti planove za razvoj ekonomije u citavoj zemlji,pratiti kojem sektoru je najpotrebnija pomoc drzave,te pratiti situaciju na svjetskom trzistu i predlagati domacim firmama cijene(kako bi ostali konkuretni na svjetskom trzistu) kao i moguce licence za izvoz.Za rad ministarstva potrebne 4 osobe,ministra i 3 zamjenika-2 za vodjenje firmi i jedan za statistiku.

August 2009 - POKRADENA NARODNA BANKA BIH - Br.33 Disintegrator_rubber_band_gun_2

5.Ministarstvo odbrane je jedino ministarstvo u kojem nije potrebno vrsiti smjenu ljudstva ali je potrebno izvrisiti kompletnu reorganizaciju vojske.Previse je inaktivnih clanova,potrebno je sve rasputiti i poceti sa novim formiranjem brigada koje ce ciniti aktivni ljudi koji ce uvijek biti spremni za akciju.

August 2009 - POKRADENA NARODNA BANKA BIH - Br.33 STATE%20SETS

6.Ministastvo vanjskih poslova za cilj ima da napravi kontakte i ojaca postojece odnose za ostalim zemljama na eRepublik-u.Za rad ministarstva su potrebni ministar i njegov zamnjenik,ako i niz ambasadora.Trenutne ambasadore ne bih mijenjao,ali bih provjerio njihov rad i po potrebi izvrsio smjene.

Postoji jos niz organizacija koje sad nisam pobrojao,o njima vise drugi put.

Zelio bih napomenuti da je potrebno srediti princip ko ima pristu cemu,tj password koje organizacije,za svaku organizaciju to trebaju biti samo 1-2 osobe.
Takodjer je potrebno uraditi vise na organizaciji same vlade unutar nje same,organizovati sjednice vlade najmanje 2 puta sedmicno,a po potrebi i cesce.

Za kraj samo jedno upozorenje svim onim od kojih ocekujem prozivanja i pljuvanja.Ja za sebe znam da sam cist i nemozete mi naci niti jednu mrlju,a zapitajte se jeli i kod vas tako.Ako cemo se prozivati,moglo bi biti veselo.

Do ponovnog pisanja:)


toroman
Nchi
Nchi

Posts : 199
Join date : 2009-09-15
Location : Gradacac / Bec

Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum