eBiH narodna čitaonica i knjižnica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Juni 2009 - Svaceg pomalo - Br.32

Go down

Juni 2009 - Svaceg pomalo - Br.32 Empty Juni 2009 - Svaceg pomalo - Br.32

Post  Ajkula071 Fri Sep 18, 2009 3:08 am

Znam da mi je ovo 3. clanak u zadnja 2 dana, ali jbg Smile

Ovde cu posvetit o novcu koji se daje u Narodnu banku eBiH (u daljnjem tekstu NBBiH). Naime vidim da ima jako malo novca u NBBiH, tocnije 682 golda i 27672.57 BAM, sto je ipak mala brojka.
Na državnom akauntu imamo 5 golda i 21910.95 BAM, nije losa cifra.

Sve velike države imaju po desetke tisuca golda u svojoj banci, pa shodno tome imaju i jake vojske. Mi nismo velika država, i ne trebamo se tako ponašat, ali ipak treba novca dati u banku. Doduse te velike zaradjuju velik novac i kroz poreze, ali... Svidjelo mi se to da se daje 5 golda od kongresa u NBBiH, ali ipak nisu svi dali (nisam ja rekao da treba, ali nekakva je moralna duznost da se to donira.

Svi kazu</strong> kako vole svoju drzavu i da su veliki patrioti, ali samo to <strong>GOVORE, ali kad treba to pokazati na djelu slabo se to primjeti. Neki će reći: "Pa ti nedaješ u banku skoro nikako!", ja sam dao od kongresa svoj gold, a kad budem imao visak ja cu ga odmah proslijedit.

Ja sad neću navodit one koji nisu dali novac, ima piše tamo `ko nije dao, to nije toliko ni važno, nek je njima na ponos i cast.

No ovde nije samo riječ samo o kongresmenima, nego i "običnim" građanima. Svatko želi jaku državu, ali ne želi pomoći, pa ako nikako drukčije nek barem donira gold. I onda se žale na predsjednika, ministre kako im država ne valja, a nije problem u vladi, jer vlada nemožemo sama nešto postići, ako tu nisu ljudi koji ce im pomoći. Doduse ima i drugih naćina kako pomoći, ali o tome drugi put.

Zato pozivam sve one koji imaju visak golda i ne znaju sta ce s njim, da ga doniraju u NBBiH jer ce taj novac sigurno stici u prave ruku i sluzit ce jedino za dobrobit drzave.

Vote i subscribe. HAUGH

Ajkula071

Posts : 64
Join date : 2009-09-18

Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum