eBiH narodna čitaonica i knjižnica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Septembar 2009 - Cudna jada od Mostara grada... - Br.38

Go down

Septembar 2009 - Cudna jada od Mostara grada... - Br.38 Empty Septembar 2009 - Cudna jada od Mostara grada... - Br.38

Post  Ajkula071 Fri Sep 18, 2009 3:14 am

Ma mislio sam u naslovu staviti "Cudna jada od eBiH..." al se nebi rimovalo, pa...
Ma ev da nesto i ja napisem.

Pocet cemo od onog DS-a, pare ukradene ne zna se koje, a svak se kune svim i svacim da nije on. Izalze clanci u kojim se optuzuju drugi i svaljuje krivnja na druge, ali...
I pitam se ja ko je tu lud?
Bezbeli da je samo narod lud jer ovi drugi stoje postrance i smiju se nasoj gluposti, a mi ko hajvani cekamo da ce se taj koji je mazno pare sam javit i dati pare, malo sutra. Pa nam ostaje jedino se pouzdati u Svevisnjeg Paju Patka i Admina nadajuci se da ce oni nesto uraditi.
Neki ce militi ovo je parodija, ali nije...

Onda da nastavimo sa drugim tockama dnevnog reda.
Sad su pitanju ministri. Ja kao ambasdor u eHr ne znam ko je MVP, mislim nema smisla. Ja pisem izvjestaj, ne znam kome ga pisem, opet je tui narod lud. A nas dragi i velestovani predsjednik trosi ko zna kako zaradjene pare, za tenkanje i jamlja svoju drugu Battle Hero medalju dok mi ostali lupamo glavama u zid.

Jos me nesto zaintrigiralo u novinskim clancima.
Bilo je to mjenjaje strukture trece brigade- MEDO, pocevsi od avatara pa do samog djelovanja i upravljanja tom jedinicom. To nema smisla. Prvo mjenjanje avatara je kazneno djelo po pravilniku MO-a eBiH:
"31.1. Avatari ministarstva, brigada i jedinica se ne smiju modificirati niti dodavati bilo sta na njih. Avatar je tacno definisan i odobren od ministarstva odbrane i samo kao takav je validan. Svaka modifikacija orginalnog avatara pristupa sankciji izbacivanjem iz vojske ili zaradom kaznenih poena."
I tu se vidi kolko se nasi ljudi pridrzavaju pravila.
Jos nesto sto se veze uz ovo mjenjanje brigade jesu brojne paravojne jedinice, kao npr. Freedom Fighter, Vucko(bivsi) itd. Ovo je skroz besmisleno, ali ja donekle shvacam te ljude, koji su zeljni uzbudjenja, a ne da came u tami nase vojne organiziranosti. Oni zele biti negdje, ali to nemoze biti u OseBiH gdje su akcije ceste ko pomracenja sunca. Upravo zbog toga se rade te paravojne jedinice.
I ja sam mislio preci u jednu od njih, ali posto sam uvijek volio svoju drzavu, nisam to sebi mogao dopustiti, pa cu radije ostati vjeran svojoj eBiH i pomoci kolko god mogu da se promijeni trenutna situacija. A tome se svi nadamo s dolaskom novog predsjednika.

Isto je zanimljivo mjesanje politike i vojske u nas. Uzet cemo primjer dosadasnjih predsjednika koji su svi osim prvog predsjednika Interwala bili clanovi DRAKE-a ili vojnici. Npr. Interwal bi sigurno bio u vojsci no nije jos bilo osnovana pa vjerovatno zato njie bio clan. Friend Freeman je npr. bio ministar obrane prije nego sto je posato predsjednik pa ga se moze smtrati clanom armije. A svi poslije njega bili su DRAKE-ovci.
Doduse i sam sam bio u kongresu dva puta iako sam bio clan tadasnje Armije eBiH a kasnije OseBiH, pa i to govori kako niko nije savrsen, posebice ako zivi na balkanu.
I nemojte mijesti kruske i jabuke- poltiku i vojsku, ako je neko vojnik, nek ostane vojnik, ako je neko polticar nek ostane politicar.

Onda i da kazem nesto o toj Vladi eHercegovine.
Iako sam i sam u RL-u istinski i rodjeni Hercegovac nisam da se isto to radi u ovoj virtualnoj BiH jer to djeljenje naroda isto kao i RS pa zato se toplo nadam da ce se ovi nazovi Hercegovci vratiti pameti. Kao sto rekoh na pocetku: "Cudna jada od Mostara grada..."


Jos samo molim sve da ne kometiraju a da prije nisu procitali cijel tekst. Hvala

Vote i subscribe. Haugh

Ajkula071

Posts : 64
Join date : 2009-09-18

Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum