eBiH narodna čitaonica i knjižnica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Maj 2009. - Zapocet PROJEKAT MENTORA eBiH

Go down

Maj 2009. - Zapocet PROJEKAT MENTORA eBiH Empty Maj 2009. - Zapocet PROJEKAT MENTORA eBiH

Post  Punlsher Wed Sep 16, 2009 4:14 pm

Pozdrav svima
Ovaj projekat imam u planu jos od kada sam preuzeo Ministarstvo za ORiSS,ali na zalost do sad nisam imao vremena da ga sprovedem u djelo.Nakon sto je igrac politicar iskazao zainteresovanost za ovaj projekat,odlucio sam da pocnemo sa radom i od sada cemo nas dvojica da pokusati da ovo sprovedemo u djelo.

Da sad objasni o cemu se zaista radi.
Cilj je da se novim igracima pruzi pomoc i olaksa igra na pocetku.Starijim i iskusnijim igracima se biti dodjeljen jedan pocetnik i oni ce ga svojim savjetima i malom pomoci voditi kroz igru.Poenta svega ovoga je da se razvije komunikacija 1 na 1,jer ce tada pocetnicima biti puno zanimljivije jer se do sada pokazalo da vecina pretjerano ne reagira na automatske poruke i poruke raznih organizacija,niti cita novine.Plan je da oni iskusniji pruze pomoc novim igracima kroz savjete,da im pojasne neke pojedinosti,upute gdje treba da se obrate ako im treba neka pomoc,pokazu gdje se sta nalazi i slicno,te eventualno pruze i neku malu pomoc u vidu fooda ili gifta.Ovo zadnje i nije obavezno,dovoljno je da ih upute na nagradni fond,jer vecina na pocetku i ne zna da postoji takva organizacija,mada su o tome obavjesteni u pozdravnoj poruci.ovo je opet,ako sam vec i naveo vise puta,problem ne citanja te famozne pozdravne poruke jer vecina nazalost smatra da je to sistemska poruka i da nema nekog posebnog znacaja.
Uparivanje mentora i ucenika ce se vrsiti na osnovu pokazanih interesa.I jedni i drugi treba da popune spred u kojem ce pokazati za sta su zainteresovani kod ucenika i u cemu su aktivni kod mentora.Za pocetnike ovakav spred vec postoji neko vrijeme i sadrzan je u pozdravnoj poruci.spred mozete da vidite ovdje
Za mentore je potrebno da popune sljedecu prijavu
Mentori ce zatim biti obavjesteni ko im je novi ucenik i koga treba da pomognu u narednom periodu.Projekat ce se sprovoditi dok ucenik ne dostigne lvl 10 kada bi trebao biti sposoban sam dalje ucestvovati u igri.

Kako bi se citav projekat ucinio zanimljivijim,bit ce pokrenuta nagradna igra za mentore.
Svaki ciklus nagradne igre ce trajati mjesec dana,a pobjednik ce biti nagradjen.Koje ce nagrade biti u pitanju,odlucice se kasnije.Pratice se razvoj ucenika i mentor ciji ucenik dodje najbrze do lvl 10 bit ce pobjednik.U obzir ce ulaziti datum prijave u igru pocetnika i datum kada je pocetnik dosao do lvl 10.Dodatni uslov ce biti da pocetnik ima i wellness iznad 80.



toroman
Punlsher
Punlsher

Posts : 176
Join date : 2009-09-15

Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum