eBiH narodna čitaonica i knjižnica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Maj/Svibanj 2009 - eBiH populacija & akcija "FACEBOOK" [8]

Go down

Maj/Svibanj 2009 - eBiH populacija & akcija "FACEBOOK" [8] Empty Maj/Svibanj 2009 - eBiH populacija & akcija "FACEBOOK" [8]

Post  Cyboss Mon Jun 15, 2009 8:39 pm

----------------- ----------------- ----------------- ----------------- ----------------- -----------------
EDIT: https://www.facebook.com/group.php?gid=75803697502 je adresa Facebook grupe eRepublik - BiH. Trenutno u njoj ima manje ljudi nego sto je u eBiH aktivnog stanovnistva Sad
MOLIM SVE eGRADJANE KOJI IMAJU FACEBOOK ACCOUNT DA SE PRIJAVE U GRUPU, i naravno, da u nju pozovu nekoliko svojih prijatelja za koje misle da bi mogli biti zainteresirani. To bar nije tesko. Smile
----------------- ----------------- ----------------- ----------------- ----------------- -----------------

Potaknut najnovijim desavanjima u okruzenju, pokusao sam se pozabaviti prirastajem stanovnika nase zemljice. Naravno, zbog mrtvih igraca nije bilo moguce dobiti tacne podatke, ali sto se tice trenutno zivih stanovnika eBiH, oni su u zemlju pristizali relativno konstantno. Prvi dijagram prikazuje kako su u BiH dolazili danasnji stanovnici, a drugi prikazuje koliko smo novih (danas zivih gradjana BiH) dobijali po danu, od stvaranja drzave.

Maj/Svibanj 2009 - eBiH populacija & akcija "FACEBOOK" [8] Rodjendani0
Maj/Svibanj 2009 - eBiH populacija & akcija "FACEBOOK" [8] Rast10
(klikni za uvecavanje)

Nazalost, cini se da ovaj prirastaj sam po sebi nece biti dovoljan. eHrvatska je ionako medju top10 nacija po broju igraca, a zahvaljujuci akcijama srpske vlade, samo u neokupirane regije pristiglo je danas 350 novih igraca. U eHrvatskoj je danas 389 novih, pretpostavlja se da su vecina njih eSrbi. (Za usporedbu, u cijelom eSvijetu je danas "rodjeno" tek nesto vise od 2000 novih igraca. A u eBiH tek tridesetak.)

Naime, srpski ePredsjednik je dao intervju RL novinama 24 sata(http://www.24sata.co.yu/novisad.php?id=52773). Jucer je clanak izasao u Novom Sadu, danas u Beogradu. Svojevremeno su eHrvati postupili na slican nacin (Slobodna Dalmacija, Jutarnji list) i upravo zahvaljujuci tome su oni danas ovoliko brojni. Dakle, ideja nije nova.

Eh sad, zasto i mi ne bismo ucinili nesto tako? Padaju mi napamet dvoje novine koje bi mogli objavljivati ovakav profil vijesti: Cafe novine i Week&, koje su pored svega i besplatne, sto znaci da dopiru do velikog broja mladih ljudi. Pa eto, mozda znate nekog ko zna nekog (Very Happy) ko radi u tim novinama da se malo reklamiramo. Smile Ako i ne zna, nije nikakav problem, mislim da bi oni to objavili ako bismo ih kontaktirali.

Naravno, treba pripremiti teren, napisati dobru prezentaciju kako bismo zainteresirali svekoliko pucanstvo. Smile

P.S. Ne, ovo nije paranoja, ovo nije strah od Srba, ovo nije zaostravanje odnosa. Ne zanima me sto ce na eBalkanu odnosi snaga za mjesec-dva kad danas prijavljeni eSrbi stasaju biti drukciji. Samo se zapitajte, kada bi ove akcije uspjele, ex-Yu zemlje bi zdruzene imale stanovnika kao npr. Indonezija ili Madjarska...

P.P.S. Postoji i facebook grupa https://www.facebook.com/group.php?gid=59106134490, ali smo se odlucili na onu gore zbog toga sto je njen kreator aktivni gradjanin BiH bekitare. Smile

Cyboss

Posts : 31
Join date : 2009-06-14

Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum