eBiH narodna čitaonica i knjižnica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mart 2009 - Prvih 10 dana - Br.17

Go down

Mart 2009 - Prvih 10 dana - Br.17 Empty Mart 2009 - Prvih 10 dana - Br.17

Post  Nchi Thu Sep 17, 2009 12:09 am

Mart 2009 - Prvih 10 dana - Br.17

Poštovani građani eBiH,


Prošlo je već 10 dana kako ste izabrali prvog predsjednika eBiH. Baksuz kakav jesam, izabrali ste mene... Smile))

Šalu na stranu, prvih 10 dana je bilo izuzetno ispunjeno, domaći ali i stranci su se javljali, čestitali, postavljali pitanja i nudili pomoć. Pokušavao sam svima odgovoriti i zahvaliti se na podršci, ako sam nekog izostavio nadam se da nije zamjerio/la.

Tokom ovih prvih 10 dana urađeno je dosta posla, nešto se vidi, nešto je ono što se nalazi duboko ispod bilo kakvih eRepublik zakona i proglasa, ali utiče na stabilnost države. Neki će misliti da je moglo više, ja mislim da je u datim uslovima urađeno sve što se moglo uraditi. Dozvolite mi da predstavim naših prvih 10 dana:

- Osnovana je prva Vlada eBiH, članovi su: Les Paul, Branac, Friend Freeman

- Osnovan je Odbor za dobrodošlicu i prateći sistem sa registrom preko kojeg se dočekuju novi igrači i pomaže im se u njihovim početcima. Za Odbor dobrodošlice je iskorištena već postojeća organizacija kako se država ne bi izlagala novim troškovima.

- Dva puta je promjenjena poruka novim igračima (New Citizen Message). Prvi put je kao privremeno riješenje poruka prevedena na bosanski jezik. Drugi put je uz osnivanje Odbora dobrodošlice poruka prilagođena i obogaćena kratkim tutorijalom (Prvih par koraka...) i važnim linkovima.

- Nakon javnog konkursa dodijeljene su dvije subvencije domaćim food i grain firmama za dizanje na Q2.

- Bosanske Trening Firme su postavljene tako da se mogu samo finansirati. Proizvodnjom Q1 kuća finansira se proizvodnja žita i hrane za nove igrače (hrana se donira svim novim igračima koji se prijave u registar. Ostvaren je i prvi značajan profit, oko 550 BAM.

- Urađene su pripreme za slanje prvih 6 vojnika Vojske eBiH u rat. Država je vojnike opskrbila sa po 2 karte i 3 kom Q1 oružja. Sve ovo je kupljeno na domaćem tržištu (proizvođači su izašli u susret i prodali karte i oružje za proizvodnu cijenu, bez profita), a finansirano je sa novcem dobijenim dobrim poslovanjem BTF.

- BAM je stabilizovan na 60 BAM za 1 Gold i 0,018 Gold za 1 BAM.


Naravno, nije sve išlo tako glatko, a nažalost neke stvari nismo uspjeli ostvariti. U razgovoru sa predsjednikom eHrvatske saznao sam da eHrvatska nema namjeru da vrati zlato u zamjenu za nepotrebno kupljeni odbrambeni sistem. Umjesto toga predloženo je da eBiH nađe kupca za Q3 odbrambeni sistem i da tako dobije barem dio zlata nazad. Ova ponuda je prihvaćena i trenutno pokušavamo naći kupca za Q3 DS.
Tu je i nepopunjeno mjesto Ministra Vanjskih Poslova. Nažalost za ovu odgovornu funkciju nisam uspio naći dovoljno kvalitetnog kandidata i to mjesto do daljnjeg ostaje upražnjeno.

Tako�e imamo i planove za slijede�ih 20 dana:

- Ogromna reklamna kampanja za pridruživanje novih igrača u eRepublik i eBiH. Cilj je skupiti oko 2 000 igrača u eBiH.

- Počinjanje službenih pregovora sa Atlantisom oko pridruživanja tom savezu.

- Pregovori o sklapanju NNP-a sa eHrvatskom i eSrbijom.

- Početak još jedne kampanje prema adminima za dodavanje odgovarajućih RL resursa u eBiH.

- Kreiranje namjenske industrije za potrebe Vojske eBiH.

- Osiguravanje najjeftinijih resursa (Drvo, Željezo, Nafta, Dijamanti) u eRepubliku za proizvodnju domaćim firmama.

- Uspostavljanje jakog Grain i Food sektora.

- Minimalno podešavanje vrijednosti BAM prema goldu.

- Postavljanje Q5 bolnice u FBiH

Nadam se da ćemo uspjeti ostvariti sve zacrtano, međutim apsolutni prioritet je pozivanje novih igrača u eRepublik. Odgovornost za ispunjavanje ovog cilja snose svi građani eBiH. Pokrenite svoje prijatelje, preko MSN-a, chatova, foruma, facebooka i sličnih stranica. Kada se registruju, pomozite im, uputite ih na chat, forum. Odgovorite im na pitanja i učinite im ovu igru zanimljivom. Jer svaki novi igrač koji se registruje i ostane aktivan u eBiH doprinosi jačanju države, boljoj ekonomiji i snažnijoj vojsci. A na kraju krajeva, to je ono što svi hoćemo: Bolju eBiH.
Nchi
Nchi

Posts : 199
Join date : 2009-09-15
Location : Gradacac / Bec

Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum