eBiH narodna čitaonica i knjižnica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

April 2009 - Naših 30 dana - Br.20

Go down

April 2009 - Naših 30 dana - Br.20 Empty April 2009 - Naših 30 dana - Br.20

Post  Nchi Thu Sep 17, 2009 12:11 am

April 2009 - Naših 30 dana - Br.20

Poštovani građani eBiH,

Koristim priliku da vam se posljednji put obratim kao predsjednik eBiH. Prije svega, htio bi da naglasim: Bila mi je izuzetna čast obavljati ovaj posao, ma koliko u nekim trenutcima bio težak, smarao, oduzimao mi vrijeme za druge stvari, kako ingame tako i RL. Ne mogu vam opisati kakvo je zadovoljstvo bilo gledati kako eBiH raste i kako zajedno stvaramo ono što "našim" vlastodršcima ne polazi za rukom u RL.

Htio bih se osvrnuti na početak svog mandata. Počelo je sa stilom, zajedno sa (tada samo) nekoliko aktivnih ljudi koji su bili svakodnevno na chatu, donešena je odluka da se napravi Nova Snaga BiH i da se ide u predsjedničku trku. Kako je počelo, tako je i nastavljeno, na moju veliku radost većina građana eBiH je prepoznala našu sposobnost, iskrenost i dobre namjere što je rezultiralo sa 53,09% glasova i predsjedničkim mjestom.

Krenuli smo iz početka, sastavljena je prva vlada, sređene su državne firme, uspostavljen je program za uvođenje novih igrača u igru i napravljena je promocija na desetinama foruma, stabilizovana je državna valuta, dva puta je jedinica Vojske eBiH poslana u borbu, uz pomoć prijatelja iz eHrvatske i ostalih država Atlantisa otpočeti su pregovori sa Atlantisom i još mali milion sitnica koje je bespotrebno nabrajati, ali za koje je trebalo odvojiti i vremena i strpljenja.
Neki će misliti da je moglo biti urađeno više. Ja vjerujem da je u datim uslovima, kada smo imali manje od 10 igrača koji su igrali ovu igru više od 3-4 mjeseca i koji su se htjeli uhvatiti u koštac sa problemima, urađeno najviše što je bilo moguće.
Žao mi je što nije nastavljen dolazak novih igrača koji smo imali u prvih par dana, ali na tome se uvijek može i mora raditi i to nije obaveza samo ljudi koji obavljaju poslove u vladi ili predsjednika. Pozivanje novih igrača je obaveza svih nas koji želimo da eBiH izraste u poštovanu i priznatu državu. Takođe u zadnjih nekoliko dana se stalno i iznova povlači pitanje ulaska eBiH u Atlantis. Činjenica je da RL utiče na ingame razmišljanja nekih ljudi, međutim pri samom ulasku u Atlantis vođeno je računa o specifičnom stanju u BiH (rl i ingame) upravo kako se niko ne bi osjećao ugroženim i sl.

Nažalost, ostalo je i nekoliko nedovršenih stvari iz mog mandata. Ono što nisam uspio završiti u ovih 30 dana i što će ostati novom predsjedniku/predsjednici je svakodnevno pisanje poruka administratorima, jer ni nakon 30 dana eBiH nije dobila kontrolu nad ovim accountom: Bosna i Hercegovina org. Nažalost ni na jednu poruku mi nikad nije odgovoreno.
Takođe, po pitanju Q3 Defense Sistema koji je eronet kupio od eHrvatske, u dogovoru sa predsjednikom Robyjem Petricem, počelo je vraćanje novca. Vraćena je jedna rata (80 zlata), a druga u istom iznosu treba biti uplaćena tokom slijedeće sedmice.

Predsjednički izbori

Kao što znate, sutra je i zadnji dan mog mandata i ujedno dan u kojem ćemo dobiti novog predsjednika ili predsjednicu. Drago mi je što imamo ovakve kandidate i mislim da se nalazimo u win-win situaciji jer bez obzira ko prekosutra bude pobjednik eBiH će dobiti sposobnu i dobronamjernu osobu na čelu. Naravno, mislim da ne treba naglašavati, oboje će imati moju punu podršku i pomoć u svakom slučaju. Prema onome što sam mogao pročitati i Opatica i Friend Freeman imaju izuzetno ambiciozne planove i nadam se da će uspjeti ispuniti sve što su zacrtali. Takođe, gubitnika pozivam da poraz prihvati sa dostojanstvom i da pomogne novom predsjedniku jer nam je svima u interesu snažna eBiH, a put prema tome vodi samo kroz slogu i saradnju.


Za kraj, puno sreće kandidatima, a svim građanima eBiH jedno veliko HVALA, bila mi je čast biti Vaš prvi predsjednik.
Nchi
Nchi

Posts : 199
Join date : 2009-09-15
Location : Gradacac / Bec

Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum