eBiH narodna čitaonica i knjižnica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

August 2009. - Polaganje predsjedničke zakletve

Go down

August 2009. - Polaganje predsjedničke zakletve Empty August 2009. - Polaganje predsjedničke zakletve

Post  Punlsher Thu Sep 17, 2009 8:49 pm

Danas, na ovaj svečeni dan,obvezujem se da ću javnu dužnost na koju sam izabran nardonom voljom,obavljati moralno i časno, da ću ciljeve i interese države i njenih državljana stavljati ispred vlastitih, te da će me u djelovanju voditi ideja opšteg dobra.

Obećavam da ću se boriti za zaštitu suvereniteta i integriteta eBosne i Hercegovine.
Svojom voljom zastupaću narodno dobro, boriti se protiv pohlepe i koristoljublja pojedinaca.
Svoje državljane i saradnike ću poštovati, njihove ideje cijeniti, a narodni glas pratiti kroz dobro i zlo.
Na primjer ću pokazati, da ne može biti manjine i većine-naša državnost manjinu i većinu odbacuje.
Svoj rad i djelovanje ću izlagati javnosti.
Kritikama na vlastito djelovanje, stvarati kvalitetniji budući rad.
Zajedno sa svojim saradnicima ostvarivati bolje diplomatske odnose sa zemljama eSvijeta.

Obećavam da ću se zalagati za brojne reforme, koje su nephodne našoj državi.
Da ću svojim trudom doprinjeti zaustavljanju širenja nacionalizma i nacionalnih razlika.
Dajem svoju riječ, da pripadnost političkoj opciji, neće imati uticaj u odabiru državnih zvaničnika.

Neću birati sredstva za smjenjivanje zvaničnika sa državnih položaja, ukoliko se uvidi da negiraju suverenitet i postojanost tri naroda *Srba,Bošnjaka i Hrvata-bez značenja određenog redosljeda* na prostorima eBosne i Hercegovine.

Sve rečeno nek mi bude na čast i moral, a ako pogazim datu riječ, neka mi je Bog na pomoći.
August 2009. - Polaganje predsjedničke zakletve Stecak-v
Poštovanje eBosno i Hercegovino!

Ovom prilikom želim da Vam se zahvalim na podržci, koju ste mi svečano uručili, odabirom za predsjednika eBiH.
Čestitan Cookie_NN na pružanju dobre i neizvjesne borbe na predsjedničkim izborima.
Fer i korektnost predstavljaju primarni put, ka ostvarivanju bolje saradnje, za koju se nadam, da će biti ostvarena u skorije vrijeme.
Cijenjenim glasačima, koji su odlučili da mi ne pruže podršku na predhodnim izborima, poručujem, da su im moja "vrata" uvijek otvorena.
Pruženom podrškom političkom suparniku, označavaju da u ovoj državi ima nade za stabilnom opozicijom, koja će pratiti rad Predsjednika i članove vlade koje je imenovao.
Takodje, rado se odazivam pozivu vlade eRS, na pregovore vezane za političko stanje u eBiH.
Nadam se da će se pregovori održati u toku ove sedmice.

Detaljan plan vezan, za rad i djelovanje mojih ministara i mene, pročitajte u članku koji ce biti objavljen u toku dana.

S poštovanjem
Les Paul
Punlsher
Punlsher

Posts : 176
Join date : 2009-09-15

Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum