eBiH narodna čitaonica i knjižnica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

August 2009 - Novi put: Kandidatura za predsjednicke izbore - Br.31

Go down

August 2009 - Novi put: Kandidatura za predsjednicke izbore - Br.31 Empty August 2009 - Novi put: Kandidatura za predsjednicke izbore - Br.31

Post  Nchi Tue Sep 15, 2009 10:53 pm

August 2009 - Novi put: Kandidatura za predsjednicke izbore - Br.31

Dobro vece , ovim putem bih zelio da vam predstavim moju kandidaturu za predstojece predsjednicke izbore. Prvo nesto o meni a onda planovi:

Zovem se Berin i iz Sarajeva sam . Imam 18 godina. eRepublik igram 5 mjeseci i uzivam u njemu. Moj politicki angazman pocinje vec prvog mjeseca mog igranja no usljed manjka levela i golda nisam bio u mogucnosti da svoj ideje artikulisem kroz stranku. Nakon mjesec dana igre osnivam LS BIH , danas veoma jaku i stabilnu stranku, koju svi vide kao najorganizovaniju u BiH. Predsjednik liberala sam bio u dva navrata, kao i kongresmen, U oba svoja mandata sam dao 5 golda u NBBiH i odradio ih do kraja. (u prvom sam izasao 3 dana prije isteka mandata). U vladi sam obavljao funkciju Predsjednika Kongresa, kratko vrijeme sam radio u ministarstvu obrazovanja, te sam u dva mandata bio Ministar vanjskih poslova BiH. Najvec trag sam ostavio upravo u zadnjem navedenom a mojim rezultatima mogu suditi premijer toroman i predsjednik Zemlja koji me je prvi postavio na tu funkciju.


Planovi i programi : Posvetio sam se problemima sadasnjice i ponajvise trazio na njih odgovore:

Kradja

Da bi sprijecili ovakva desavanja, tipa kradja smislio sam nacin kako da to suzbijem. Naime svi clanovi vlade koji imaju dodira sa drzavnim novcem ce biti obavezni da potpisu ugovor na forumu erepublika da se obavezuju da nece taj novac nestati. Svaka kradja tog novca ce uzrokovati njihov BAN a administrator ce vratiti ukradeni novac. Garant ugovora na forumu je administrator cijele igre.
Naravno ukoliko budem predsjendik prvi cu ja jedan takav ugovor potpisati a zatim i svi ostali clanovi vlade. Pravljenje ugovora je u toku...

Budzet eBiH

Ovu ideju sam odavno imao, ali nisam imao mogucnosti da je implementiram. Takodjer znam da je slicnu ideju imao Cyboss, koji fenomenalno radi statistike, i naravno vec sam ga obavjestio da bi zelio da mi predoci detaljnije informacije o njemu. Naravno taj budzet bi vodio Cyboss jer je expert u vodjenju proracuna. Ovim budzetom bi bilo otvoreno ministarstvo finansija i tako bi olaksali u mnogoge rad ministra ekonomije.

Ukratko eBudzet bi vrsio raspodjelu dobara po resorima, te proracune prihoda i rashoda. Njegov zadatak bi da drzavnu kasu uvijek odrzava u plusu sto bi uz dobro koordinaciju sa ministarstvom ekonomije bilo veoma ostavrivo i jako korisno.
Osim ovog plana postoji i plan da se eBudzet spoji sa poslom guvernera banke , a ministar finansija da bude isti kao ministar ekonomije.

MUP BiH

eBiH ima Ministarstvo odbrane no mislim da ministarstvo odbrane treba vise raditi na vanjskoj odbranbenoj politici i samim tim posvetiti se vise razvitku nase vojske. Ministarstvo unutrasnjih poslova bi se bavilo organizacijom Anti TO, takodjer u sklopu njega bi napravili komisiju za dodjelu drzavljanstava.


Ministarstvo informisanja

Ministarstvo koje bi imalo za zadatak informisati javnost o radu vlade. Takodjer ministri bi redovno podnosili ovdje izvjestaje , a onda djelovi tih izvjestaja bi bili objavljivani da se javnost moze upoznati sa konkrentim radom vlade. Takodjer ovo ministarstvo ce imati za zadatak svaku obavjest koja je od velikog znacaja objaviti da bi narod bio sto bolje upoznat.


Sad vec postojeca ministarstva:

Ministarstvo socijale i ured dobrodoslice:

Ovo ministarstvo bi u narednom periodu trebalo da dobije na znacanju buduci da bi trbeali poceti sa reklamiranjem igre. Ovo ministarstvo trebaju da vode jako aktivni ljudi i naravno trebaju da dobro suradjuju sa uredom dobrodoslice.
Ministarstvo socijele treba da prati nove igrace te da im pomaze koliko moze, i treba da dobija informacije od ureda dobrodoslice kome treba pomoc. Ured dobrodoslice ima za cilj da posalje poruku novim igracima i da im posalje snaznu poruku da ne odsutaju i naravno upita treba li im kakva pomoc.

Ministarstvo vanjskih poslova:

To je ministarstvo koje sam vodio puna dva mjeseca. Za to vrijeme broj nasih ambasadora se uvecao ze nekih 150% a broj ambasada u eBiH je veci za 400%. Uredni izvjestaji su pristizali svake sedmice, naravno osim ako ima nekih izvanrednih desavanja.
Osim ministra i doministra vanjskih poslova moramo dodati jos jednu osobu koja ce biti kooridinator ambasadora. Znaci toj osobi treba predavati izvjestaje, i ta osoba treba da daje zadatke koje ambasadori trebaju da ispune.
Broj ambasadora treba jos uvecati jer kroz to aktiviramo jos ljudi da rade, a i nasa vlada raspolaze vecim brojem informacija.

Ministarstvo obrazovanja:

Mislim da je sasvim jasan cilj ovog ministarstva a to je da obrazuje u erepublik smislu mladje a i starije igrace i da redovno objavljuje tutoriale.


Ministarstvo odbrane:

Kroz rad u ministarstu odbrane i jos uvijek kratko vodjenje prvog bataljona uvidio sam da se ljudi u Ministarstu odbrane jako trude. Naravno zelio bih da se cesce vrsi provjera aktivnosti i da ima vise akcija ali za to je naravno potrebno vise ljudi.
Sto se tice vojske eBiH koja trenutno i nema previse akcija, svidio mi se plan Orla da ona radi na principu placenicke bar dok se ne oforme novi , drugaciji savezi u koje ce mozda BiH nekad uci voljom cijelog njenog gradjanstva.
Takodjer trazio sam detaljan plan o placenickoj vojsci i Orlo mi ga je obecao dostaviti sa svim proracunima tako da se nadam da ce i taj plan biti implementiran jer mu ja necu stajati na putu.
U ovom slucaju nasa vojska naravno ne bi ucestvovala u ratovima Srbije i Hrvatske.
Naravno ovaj projekat ukljucuje NAP sa Srbijom i Hrvatskom.
Ministarstvo kulture i medija:

Ministarstvo koje pravi medijski prostor , ne samo onaj u eBiH vec i u inostranstvu naravno ako se spominje eBiH. Ministrastvo kulture da nastavi sa svojim radom Knjiznice i pisanja historije eBiH te da mozda uvede neku nagradu za clanak sedmice.
Takodjer Ured za dodjelu titule pocasni gradjanin bi trebao da radi u okviru ministarsta kulture i da dodjeljuje nagradu svakog mjeseca onom ko je zasluzio.

Ministarstvo ekonomije:

Ministarstvo ekonomije ima za zadatak da regulise MM zajedno sa guvernerom banke , da vodi projekat q5 bolnice, i naravno da vodi svaku firmu koja je drzavna.
U ministarstvu ekonomije trebaju ljudi koji su vec imali velikog iskustva sa vodjenjem firmi.
Takodjer ministar ekonomije treba da izabere niz ljudi koji ce mu pomoci da vodi drzavne firme. Takodjer link izmedju covjeka koji vodi BTF i covjeka koji radi u uredu dobrodoslice treba biti jak jer tako cemo unaprijediti brigu prema novim igracima.

Ministarstvo/ured dijaspore:

Ono bi vodilo brigu o nasim ljudima koji trenutno zive u inozemstvu. Takodjer bi imalo zadatak da nabavlja produkte sa naseg trzista svakome ko nije u mogucnosti kupiti a zeli kroz kupovinu sa naseg marketa ojacati eBiH ekonomiju.

August 2009 - Novi put: Kandidatura za predsjednicke izbore - Br.31 Bekiupdate

Ovo svoju kandidaturu pisem kao covjek koji zeli odredjene promjene, promjene nabolje. Svoj plan sam gore predstavio i samo na osnovu ovog plana trazim podrsku svih ljudi bezobzira na stranacku opredjeljenost.
Svaku korisnu sugestiju prihvacam, i imam vec viziju ljudi koji bi trebali biti u Vladi, ali to nije razlog da mi se ne jave svi koji misle da mogu pomoci.
Takodjer ova Vlada bi trebala obezbjediti vise prostora i sredstava ljudima kao sto su Krsto da ostvare svoje planove.(da njegovi projekti ne zavise od donacija)

Okrenimo novi list!
Svi zajedno u nove pobjede.

Vas Bekitare, kandidat za predsjednika eBiH
Nchi
Nchi

Posts : 199
Join date : 2009-09-15
Location : Gradacac / Bec

Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum