eBiH narodna čitaonica i knjižnica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Maj 2009. - Kako stvari stoje...

Go down

Maj 2009. - Kako stvari stoje... Empty Maj 2009. - Kako stvari stoje...

Post  Punlsher Thu Sep 17, 2009 10:07 pm

Maj 2009. - Kako stvari stoje... E099b4b2b9dadd56fe57ce8d51796486_150x150
Dobar dan postovani citatelji! Nadam se da ste se naspavali i u ovom broju vam donosimo dosta informacija vezani za eBiH.

1. Stranacki izbori
2. Bolnica u West RS
3. Kongres
4. Napad i prijetnje

1. Stranacki izbori

Danas je 15.6. i kao svakog mjeseca na danasnji dan su stranacki izbori. U eBiH postoje 5 stranaka od koji su trenutno aktivne samo 3 ali se nadamo sa izborom novih predsjednika i ove preostale stranke ukljuciti u pravljenju bolje eBiH. Dvije stranke koje su u koaliciji odlucile su se da imaju samo po jednog kandidata, pa tako novi predsjednik Liberalne Stranke BiH je Mr.Brain i
Stranke Ujedinjene eBiH je Hary. Mr.Brain je jedan od osnivaca stranke i bilo je ocekivano da ce bas on biti novi predsjednik dok je Hary imao podrsku vladajuce strukture svoje stranke u svojim ciljevima. Kako saznajemo dobre vibracije i prijateljski odnosi ove dvije veoma aktivne stranke. Bilo bi lijepo da i ostale stranke budu ovako ukljucene u pravljenju bolje eBiH. Samo zajednickim snagama mozemo prebroditi odredjene probleme.
U ostalim strankama prema trenutnim rezultatima: u stranci Pro Peace BiH mozemo reci da je zestoka borba izmedju ShadowFoxBiH i HellDuck i u Radnickoj partiji BiH je stranje komplicirano pa cemo sacekati da se glasacka mjesta zatvore i glasovi prebroje kako bi znali ko je novi predsjenik. Trenutno je utrka izmedju tri kandidata. Sto se tice druge po jacini stranke eDS tu smo imali malo iznenadjenje kako su svi mislili da ce se kandidirati Simonica na mjesto predsjedika to se nije desilo. Ne znamo zasto se to nije desilo ali samo znamo da ce biti novi predsjednik eDS Mancini Horvat veoma iskusan i aktivan igrac koji zeli da eBiH ide prema naprijed.

U slusaju novih promjena Max TV ce vas blagovremeno obavjestiti.

2. Bolnica u West RS

Veoma mi je drago da Vas mogu obavjestiti da je eBiH dobila jos jednu bolnicu. Mukotrpnom borbom aktvnih i iskusnih igraca ovaj san je postao java. Nova bolnica u West RS ce rijesiti problem prenatrpanosti Federacije. West RS ce postati ekonomski jaka i stabilna regija. Njena populacija ce se povecat dobit ce iskusne i aktivne igrace koji poticu iz tih podrucja. Bilo je tesko ali smo uspjeli. Ovo je samo jedan u nizu uspjeha rada trenutne vlade. Ali takodjer ne treba zaboravit da bivsa vlada je takodjer bila zasluzna za ovu pobjedu. Ova pobjeda je svih nas.

3. Kongres

U kongresu je mirno ,sigurno radi stranackih izbora koji se danas odrzavaju. Jedana odluka koja je vrijedna spomenuti je odluka da se Uredu kongresmena dodijeli donacija u visini od 500 bam od strane premiera bekitare. Bilo je 18 za i 6 protiv. Takodjer napravljen je chat kongresmena koji ce omoguciti bolji rad kongresmena.

4. Napad i prijetnje

Takodjer sam zelio da vas obavjestim na konstatne prijetnje i napade od strane igraca Simonice. Da sam samo ja upitanju ne bih dizao ovoliku polemiku, ali ovo je napad na nasu civilizaciju. Citiram:"@smajl-aga ide ti prijava (screen shout imam djaba ti brisati koment)" i "@bekitare ti se pozabavi sa svojom org The FreeMasons koja je puna donacija od lvl 6 igraca i napustenih accounta kao i od tebe i tvoja 2-3 suigraca sa ogomnim kolicinama Golda." Ovo sirenje mrznje i lazi je neprihvatljivo u nasem drustvu. Nemoralne osobe u nasem drustvu trebaju biti izbacene. Takodjer napad od strane ove osobe je osjetio i NTManiac samo zato sto radi dobro svoj posao postao je meta Simonice. Tesko mi pada ova tema jer neko kao Simonica je toliko dotakla dno da ne uvidja granicu izmedju RL i igrice. Ova igrica treba da nam bude poligon za stavaranje novih prijateljstava,a ne za sirenje mrznje i sukoba.

Do iduceg broja, dovidjenja!

Glavni i odgovorni urednik: Smajl-aga
Punlsher
Punlsher

Posts : 176
Join date : 2009-09-15

Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum