eBiH narodna čitaonica i knjižnica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Septembar 2009 - Prvo obracanje narodu/prvi izvjestaj/ pripreme za BB - Br.33

Go down

Septembar 2009 - Prvo obracanje narodu/prvi izvjestaj/ pripreme za BB - Br.33 Empty Septembar 2009 - Prvo obracanje narodu/prvi izvjestaj/ pripreme za BB - Br.33

Post  Nchi Tue Sep 15, 2009 10:55 pm

Septembar 2009 - Prvo obracanje narodu/prvi izvjestaj/ pripreme za BB - Br.33

Dobro vece...

Kao sto vidite ovo je prvi moj clanak od kako sam postao predsjednik nase lijepe domovine.
Napravljena su dva ministarstva tj. MUP eBIH i Ministarstvo Informisanja. Ubuduce objava izvjestaja Vlade ce biti vrsena preko Ministarstva Informisanja .
Prije citanja ostatka teksta molim vas da idete na novine Ministarstva Informisanja i stisnete subscribe.
Pa da pocnemo...

Sta je ova Vlada uradila do sad?

Obecan je najveci napredak u vojsci i ekonomiji te organiziranosti i uskladjenosti samog rada vlade. Rezulatati su vidljivi vec treci dan mandata.
Vojska je vec imala dvije akcije(iako je reforma jos uvijek u toku) i te akcije su snimljene te ih mozete vidjeti ovdje: https://www.youtube.com/watch?v=_-hbcqzhKew i https://www.youtube.com/watch?v=R1E6eOPyaD4 ; Akcije su vodjene pod komandom Wudu.a. Ove akcije su finansirane od strane MO (weapon i ticketi).
UPDATE: Danas je jos jedna akcija bila 2. Brigade, i prijatelja, uspjesno izvrsena u TWu, pod komandom Krvimed. Snimak borbe ovdje: https://www.youtube.com/watch?v=9gn--DSuiZs

Zelite u ovaj savez, zelite u onaj savez, neutralnost je uzrok stagnacije vojske... Ovo zadnje jednostavno nije istina. Ove akcije to dokazuju. Istina je nezainteresovanost ljudi. Evo sad vas sve pozivam da se svi koji zelite ucestovati u ovakvim akcijama javite Wudu.u . Ukoliko odziv bude velik drzava nece moci 100% pokrivati troskove. Mozda nece ni 50%. Ali nije bit koliko ce zemlja pokrivati nego zajednicke akcije.

Dalje zasto insistirate saveze... Mozemo se boriti za sebe , javno, gdje hocemo, boriti se za prijateljske zemlje bez da ulazimo u saveze.
Zamislite sta bi bilo da je 50 ljudi ucestvovalo u ovim akcijama a ne samo 6 ili 12/13. Kakav bi to bio napredak za organizovanost, za ugled, za DMG. Istina troskovi bi bili veci ali bi bili minorni u odnosu koliko bismo dobili.

Ekonomija:
BTF je vracen u normalan rad, zahvaljujuci Toromanu i NTManiacu. Nekome reforma u manufacturing sektoru nece odgovarati, ja imam samo reci spustite malo cijene odredjenih proizvoda i sve ce opet biti ok.
Link clanka ministra ekonomije ovdje.

Mediji: Pokrenut je projekat media mogul za eBiH. Pokretac je nas ministar medija Janko Maric JR. Novine koej idu za MMM su odabrane zbog broja vec postojecih subscribe i mozete ih vidjeti ovdje.. Ovim putem pozivam sve stranke da se obrate Janku u vezi reklamiranja ovog projekta.

MVP: Tinja ce imati zasebne izvjestaje obzirom na tajming izvjetaja ambasadora.
Ono to ja mogu reci je da su se ovih dana vodili razgovori sa Norveskom, Poljskom, Slovenijom, Teokratskom Korejom te Srbijom. Licno sam stupio u kontakt sa predsjednikom Srbije VonMartinom po pitanju NAP.a(pakt o nenapadanju).
Odgovor je bio pozitivan i sada se samo moramo dogovoriti oko detalja da ti detalji ne idu na stetu ni eBiH ni eSrbiji.

Organizacija vlade: Vecina clanova vlade imaju skriptu koja odlicno kooridinira i organizuje rad vlade. Skriptu je pravio igrac Tito. Svi clanovi vlade koji je nemaju nek mi se jave.
Takodjer vlada je uvela stalne sastanke koij ce se odrzavati ponedjeljkom i cetvrkom. Trudit cemo se da poslije svakog sastanka podnesmo izvjestaj javnosti preko novina ministra informisanja, a po potrebi clanci ce biti i cesci ovisno o razvoju situacije.
Do sad su odrzana vec dva sastanka.

Ured Dobrodoslice: On je poceo sa radom i priprema se za sutrasnji moguci Baby Boom.

Vlada je dala beskamatni kredit Kova Treda Corporationu koji je svoju q3 weapon firmu unaprijedio u q5 firmu. Ugovor mozete vidjeti ovdje.

Molim sve ministre bivse vlade da mi dostave spiskove sifara organizacija, te molim ministre da mi posalju listu ljudi koji imaju sifre.


MUP: Dejan je vec uradio pripreme za BB. I ovim putem pozivam sve mladje igrace u sklopu sutrasnje pripreme za Baby Boom da dodji na http://ebih-chat.webs.com/ i tu ce dobiti preusmjerenje na kanal koji je namjenjen pomoci novim igracima.(#epomoc).


Vas Bekitare...
Nchi
Nchi

Posts : 199
Join date : 2009-09-15
Location : Gradacac / Bec

Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum