eBiH narodna čitaonica i knjižnica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Juni 2009. - Narodu eHrvatske u ime UOFN-a

Go down

Juni 2009. - Narodu eHrvatske u ime UOFN-a Empty Juni 2009. - Narodu eHrvatske u ime UOFN-a

Post  Punlsher Thu Sep 17, 2009 8:31 pm

Juni 2009. - Narodu eHrvatske u ime UOFN-a 0000000000363357_450_0
Poštovanje eHrvatskom narodu.

Ovaj članak je posvećem miru na Balkanu, te sve one, koji nisu za ovu ideju, a koja je neminovna, molim da produže dalje.

Prije svega želim da pohvalim eHrvatski narod, na podržci koju su ukazali prema AndyCRO na predhodnim predsjedničkim izborima.
Ukazali su priliku čovjeku, koji je daleko ispred predhodnih predsjednika u svim mogućim pogledima.

Iskreno, nisam ovdje da Vam objašnjavam kakvo je stanje u Vašoj eDomovini i da Vam citiram jednu od Bebekovih pjesama:" A da je sreće bilo...".
Ovdje sam da bih Vam ponudio jednu novo-staru ideju, koja bi obustavla rat između Vas i eSrbije, te da bih pojasnio "mlađim" eR igračima, kako je počeo eR sukob između HR i SRB.

Kako igram ovu igru jako dugo vremena, i poznajem gotovo sva dešavanja u sklopu eSvijeta-od ePodzemlja i tajnih društava,političkih igrica, pa sve do obicnog građanina i tzv dvoklikaša.
Moram priznati da je na moje mišljenje daleko najviše uticao rat između eHR i eSRB.

Mnogi stari eHR igrači me se sjećaju pod nick-om "Političar", a kako i nebi, kada sam zajedno sa njima učestvovao u prvim koracima eHrvatske.Sjećam se dobro dana kada se tek pojavila vijest:"Napokon smo dobili svoju eDomovinu! " i činjenice da je gotovo preko noći došlo nekoliko hiljada igrača.Nije se tad pitalo dali je i ko je Srbin,Slovenac ili možda Bosanac, već se gledalo, kako opstati i ne biti pregažen od većih susjednih država.

Ja, kao osoba, koja je Pravoslavne RL vjeroispovjesti, sam direktno učesvovao u pisanju HDS stranačkog statuta.Zvuči nemoguće u ovom trenutku zar ne?
Ali tada,na samom početku, mnoge stvari su išle u drugom-boljem pravcu.
Sjećam se ekipe:Radman,Roby,meni do tada nepoznati Sućko, Split koji još nije bio politički prepoznat,Zmaj i svima zanimljivi FF.Ekipa koja je svojim sastavom obećavala
Juni 2009. - Narodu eHrvatske u ime UOFN-a Prosperity
Tada dolazi eSrbija, a samim tim i zaokret u pogledu ka vanjskoj politici od strane tadašnje vlasti, koja se sastojala od dva čovjeka Ivan Radman-Roby Petrić.Dva čovjeka, koja su smatrana pojmom na političkoj polju u eHR.
Počinje se sa porukama mira i suradnje, te nemogućnosti, da se RL prenese i ovdje, gdje smo se došli u bukvalnom smislu igrati.
Ali, kako politička propaganda ima glavni uticaj, počelo se sa pričom o planu eSrbije, da u eR počne ostvarivati "Veliku Srbiju".Ostao sam zatečen propagandnim člancima, za koje sam i tada bio uvjeren da su dolazili iz tadašnje aktualne vlade eHR.Ruku na srce niko nije moga ni prići tolikom uticaju, koji su tad imali ljudi poput Roby-a ili Radmana.Da bi sve bilo još zanimljivije, niko od mnogobrojnih eHrvata koje sam poznavao, nije iskazivao iskrenu želju za ratom sa eSrbima.

Odmah ću Vam reći da je tzv plan "eVelika Srbija" čista provokacija, koja je za cilj imala zavađanje među narodima i nastavak RL i IG.
Juni 2009. - Narodu eHrvatske u ime UOFN-a Hate
Tu istu provakaciju je podsticala nekolicna iz vrha vlasti, konstantno forsirajući RL priče, pa su nacionalisti dobili priliku da se oglase u punoj snazi.
Sućko, tebe ću prvog prozvati.Za mene predstavljaš vrstu ljudi, koja svoje nacionalne RL frustracije konstantno prebacuje i u IG, da ne pričam o tvom Ustavu, koji je po sastavu bio gotovo NDH.
Toliko za tebe i tvoj doprinos situaciji u kojoj se nalazi eHR.Dovoljno mi je, kad tvoji RL sunarodnjaci kažu, da si zadrti nacionalista i Srbo-mrzac.

Tada se na političku scenu pojavljuje i Split, osoba koja je obećavala mnogo svojim mišljenjem i ponašanjem.Nakon prvog susreta na MSN-u ostavio je jak uticaj na mene.Međutim, uskoro se ta ista osoba pretvara u marionetu nekolicine ljudi iz "sjenke" a da bih otkrio čemu tolika promjena Splitovog pogleda ka Srbima, "mrak" me odveo, pogodite kod koga..opet Roby i izabrana ekipica.

Nisam više mogao da posmatram, kako upropaštavaju eR igrivost na eBalkanu pa sam se oglasio, utom nastaje moja smjena kao MOD-a na tadašnjem chetu (MOD pozicija je tada bila jako cijenjena).
Poslali su jednog od admina, da mi kaže, kako nisam dovoljno online i kako me mora smjeniti.Na pitanje:"Kako to kad sam i po 5-6 sati ovdje, i pitanje ko te je poslao"?
Usljedio je odgovor :"Nisam ja ništa kriv".

Sve mi je bilo tada jasno. Previše sam pratio parolu:
Juni 2009. - Narodu eHrvatske u ime UOFN-a Nohatebig
Napustio sam eHR jer više nije bilo nade da se nastavi normalan eŽivot uz vladu, koja poziva na rat uz lažne propagande navode.Muka ti dodje i pomisliš, kakve mućke rade tek u RL?


eSrbi su imali mjesto prebivališta u AUS i tamo su čekali svoju eDržavnost.Na klučnoj poziciji igrom slučaja se našao Azoo, koji je svima dobro poznat, kao klinac, koji nije bio dovoljno zreo da vodi stranku, a kamoli državu.Odmah je nasjeo na igru eHR vlasti, pa je uradio isto i u AUS, što se prenjelo u eSRB.Ista želja, a to je priprema za
Juni 2009. - Narodu eHrvatske u ime UOFN-a War-splash_wht
sa eHrvatskom.

Dali je to zbog svoje nezrelosti, ali pitam se dali se ikad upitao:"Dali je sve ovo provokacija od strane pojedinaca iz eHR vlade"? "Dali da ih razotkrijem jednim običnim diplomatskim člankom"? "

NE...sa obadve ruke je prihvatio te provokacije i doveo eSRB u rat, iako je znao da je tadašnja eSRB vojna spremnost bila jednakaJuni 2009. - Narodu eHrvatske u ime UOFN-a 941991_1e8c_625x1000
Sve se dogodilo u nekoliko laganih koraka:

1)Izbija rat.
Svakodnevni članci od jednih te istih ljudi dolaze u javnost, pozivajući na nacionalnu mržnju i tzv"osvetu" Srbima.
Osvetu za šta?
Naravno opet su mješali RL sa IG.

2)eSrbija svakodnevno gubi regije

3)eSrbija je izgubila regije sa osnovnim resursima

4)eSrbija opstaje na Šumadiji.

U medjuvremenu se dogodio proces TO eSrbiji, koju je organizovala opet ona grupica odabranih ljudi.
Tako da se na kraju ispostavi, da je 95% stanovništa eHR bilo u igrii čisto da posluži ljudima poput Roby-a da se obračuna na svojoj privatnoj "Ja mrzim Srbe" ravni.

Dalje znate nadam se..
-Dolazi eBosna i Hercegovina.
-eSrbija(ono što je ostalo od nje) ulazi u PEACE.
-Enormni sukobi između Atlantisa i PEACE-a.
-Rumunija, kao osnovni faktor sukoba pada, a sa njom i Atlantis.
-Srbija pomaže Mađarima, koji im potom uzvraćaju pomoć, oslobađajući im teritorij.
-eHrvate otpisuje čitav Atlantis, jer ni sami sebi više ne mogu pomoći.
-eSrbija se vraca u život u punom jeku.
-Stvara se patetični EDEN-isti ljudi, isti problemi.
-eSrbija počinje sa uzvraćanjem udarca eHrvatskoj
...
Trenutak govorenja.

Gdje se nalazi eHrvatska?Nigdje iskreno...
eSrbija vam je odavno "pokucala na vrata" i Vi ne možete mnogo toga uraditi.
Ne želim da gledam više taj sukob, za koji gotovo 95% ljudi sa obadve strane nisu krivi.Jednostavno kada dođete u igru upadate u "začarani krug".Šta može početnik da vidi kad dođe u eR?Državu koja je pod tuđom upravom,državu koja je svaki dan sa sve manje novca,državu koja ispašta zbog tudjih grešaka.
Teško će Vam ko ostati u takvom okruženju.

Reći ću Vam nešto o onoj novo-staroj ideji, koju sam pominjao na početku članka.
Radi se o prvobitnom "Balkanskom savezu" koji je trebao okupiti 5 zemalja Balkana, ali se zbog interesovanja država koje su van granica RL Balkana, ime se moralo promjeniti (ni njega Vam neću u potpunosti još uvijek otkriti).

Radi se o vojno-ekonomskom savezu, koji će prvobitno okupljati 7-8 zemalja članica.
Radi njihove trenutne pripadnosti drugim savezima, neću otkriti njihova imena.
Nastao je na činjenici, da postojeći savezi uništavaju pojam, da sam ovdje došao da se odmorim i da želim igrati, kako JA ili TI želimo,a ne da nam drugi diktira igrivost svojim prncipima i načelima.
Drugim riječima, ideja je nastala na protu-kulturu ATL-EDEN-a i PEACE politike prema manjim članicam,prema kojima se robovlasnički ponašaju.

Toliko u ovom momentu o savezu.
Nadam se da eHrvatskom narodu ova ideja otvara nove vidike igrivosti u eRepubliku, te se nadam da ce eHR narod prihvatiti ovakvu inovaciju u ključnom trenutku, jer smtram da eHR ima ulogu poput
Juni 2009. - Narodu eHrvatske u ime UOFN-a Medjunarodna-saradnja[img][/img]
p.s Vrijeme je da i eSRB otkrijem neke stvati iz sfere političkog života, nastavak pročitajte u sledećem izdanju "Iliminati New Order".

S poštovanjem eHrvatskom narodu
-Les Paul
Punlsher
Punlsher

Posts : 176
Join date : 2009-09-15

Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum