eBiH narodna čitaonica i knjižnica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

August 2009. - Les Paulovo obraćanje narodu

Go down

August 2009. - Les Paulovo obraćanje narodu Empty August 2009. - Les Paulovo obraćanje narodu

Post  Punlsher Thu Sep 17, 2009 8:55 pm

Ovaj članak je van bilo kojeg ekonomskog,vojnog,političkog itd značaja.
Hajde da Vam napišem neke moje stavove, pa da mi ne postavljate pitanja, koja konstantno postavljate, iako na njih dobijate odgovore.
Ili ne žele da nauče ili se prave...hmm.. bollje da stanem ovdje.

Idemo polako

Čuo sam da je "stari" vlasnik akaunta napustio igru, a da sada igra neko drugi sa "Les Paulom"

Ovu priču su započeli pojednici, koji su skoro naseliliu našu divnu državu, kako bi stvarali svoj novi poredak.
Svakakvih je pridošlo, pa i onih tzv loših momaka, koje su mnogi cijenjeni državljani ove zemlje dočekali sa ne tako prijateljskim porukama..
Stvarali su razne vrste propagande, kako bi naškodili jednom od najuticajnijih igrača u eBiH, a samim tim i poljulali korijene cjelokupne države.
Da, Les Paulov vlasnik je "odmarao" jedno vrijeme,ali vec mjesec dana je sa Vama.
Ehh...
Tu nastaje problem, jer Les Paul ne prihvata ucjenjivačku politiku, koju pojedinci žele da nametnu, koji zatim isčekuju naše ishitrene poteze, te tako žele iskoristiti naše greške da bi ostvarili svoje zamišljene planove..Na njihovu žalost, Les Paul ne igra Mini-Child games i konstantno ide suprotnim smjerom politike od gore prozvanih.
Na sreću samog Les Paula, većina naroda je uz njega-što se i dokazalo na izborima.
Kako bi im se odužio, Les konstantno osmišljava nove zanimljivosti, te upotpunuje igru.

Šta si nam donio Les?
U ovom mandatu sam u sklopu same vlade donjeo:
Odbor počasnih građana
1)Odbor Počaasnih građana
Ovaj odbor, predstavlja odabranu grupu ljudi, koja će pratiti djelovanje pojedinaca u eBiH, njihovu zaslužnost za progresivnost i prosperitet eBiH.
Kriterijum djelovanja pojedinaca će se odnostiti na:

-Vojno djelovanje (Ministri i njihova organizovanost, Vojska i steta koju su učinili neprijatelju...)
-Ekonomskog (praćenje vlasnika firmi, njehovo pomaganje pri zapošljavanju novih radnika, plate koje daju radnicima...)
-Političkog (spoznaja rada Ministara na političkom polju diplomatije, MMP, pomaganje saveznicima ukoliko ih bude, organizovanost države...)
-Društveni (svakodnevni stručni članci pojedinaca, kojim doprinose do prijateljstva etničkih grupa, inovativne ideje pojedinaca...)

Titula "Počasni Državljanin" će biti dodjeljivana svakog Prvog u mjesecu.

2) Ministarstvo Cenzure dnevne Štampe
Već se govorilo o timu, koji će svakodnevno pratiti novisnke članke, a koji su objavljeni na prostoru eBiH.
Ukoliko ovaj tim, strukturisan stručnim kadrom, uoči članke neprimjerenog sadržaja, članak će biti prosleđen adminima, koji će donjeti odluku vezanu za sankcije piscu članka.Ovaj tim je sazvan, prevenstveno, zbog članaka, koji su napisati na tlu naše države u skorije vrijeme,
Ne želim "obojenu" i štampu sa nacionalističkim prizvukom u svojoj blizini.

Na ovo Min. je stiglo nekoliko pritužbi, pa čak i ona "Les Paul stvara policijsku državu".

Heh..zaista zanimljivo.Čim čovjek stvori nešto, što još uvijek nije viđeno, ljudi osude to.
Tako su u Tesli govorili da je lud, pa uz njegovu pomoć, sada čitate ovaj tekst.

Osuditi nešto, a ne dati nikakav dokaz, je zaista žalosno.
Ako pokušavam da zaustavim nešto, što mislim da treba zaustaviti ili ako već ništa, da nam igra bude zanimljivija, to predstavlja nekakvo zlo?
Ako je tako neka mi je eBog-admin na pomoći Smile

Opet dijelite ljude na nacionalnosti

Povika mi to neko iz mase.
Dragi čitaoci, koji osu]ujete moj članak o vladi, dio u kojem tražim čovjeka Srpske nacionalnosti.
Zar je problem da nekome kažem da mi treba Srbin, a ne Bošnjak ili Hrvat, odnosno obratno?
Zar je sramota reci da imaš sopstvenu nacionalnost?
U mnogim državama se ponose time, ali ne i na Balkanu.
Mnogi žele utopiju zvana "jedna država, jedna nacionalnost".I sami znate da je to nemoguće , a naručito na tlu BiH.Nikada Vam jedan Nemanja neće reći da je Bošnjak,Stjepan da je Srbin ili jedan Adnan da je Hrvat-ne prateći redosljed.
Zašto?
hmm, krenimo od činjenice, da su se prije Otomanskog osvajanja Bosne, Bogomili, a kasnije hrišćani nazivali Bošnjacima, dok danas kad kažete Bošnjak, mislite na čovjeka Islamske vjeroispovjesti.Koliko uopšte poznajemo našu istoriju, to je zaista diskutabilno.Mnoge su stvari zamršene i nikada neće biti shvaćene.
.Zato Vam pororučujem da se izjašnjavate onako, kako Vi to želite, ne skrivajući svoj identitet, jer svaka nacionalna podjela ne predstavlja problem, ukoliko se radi u UMJERENOJ i DEMOKRATSKOJ vrsti podjele.

Nije pogrešno tražiti ono što ja tražim, a to je da nam u vlasti sjede sve tri NACIONALNOSTI.
Neki će reći da smo svi "Bosanci", ali pojam Bosanac je geografskog značaja, a ne etničkog.
Ovdje žive Srbi, Bošnjaci i Hrvati-ne prateći redosljed i to predstavlja činjenicu.
Dok smo pratili ideale bez nacionalnosti, gomiilali su nam se problemi, koje sada ja, u svom mandatu pokušavam da popravim, zajedno sa svojim pomoćnicima.

Gomile nepotrebnih pitanja
U zadnja dva dana dobijam gomile zaista nepotrebnih pitanja.
Zašto kažem nepotrebna?
90% odgovora se nalazi u tekstu iznad samih pitanja.Dali je to manjak želje da se čita, te odmah ispolji negativna energija, ili je to greška mladog čovjeka ili čak nešto treće.
Molim pojedince, kojih je na sreću mal broj, ali kojima želim sve najbolje, da prije komentarisanja bilo čega, prvo u potpunosti pročitaju tekst koji komentarišu.

Nastavimo po starom, možda Les Paul odustane od svojih ideala
Ljudima, koji imaju shvatanja kao sam podnaslov poručujem, da to neće eDoživjeti.
Nastaviću da se borim sa pojedincima, a sve zbog većine, koja poprima sve veće razmjere.
Moj rad ću i dalje obavljati kao i do sada, JAVNO, bez Tajni i podmuklosti.

U tome je i moj problem...

Ja lako mogu da Vam pokradem banku, uđem u savez koji ja želim,nametnem Vam moja pravila, sklapam tajne dogovore na vašu štetu,da budem 5 minuta na chetu, ne odgovaram na PM, a da i dalje sjedim na mjestu predsjednika.

Većina predsjednika to i čini, čak imamo i predhodnih primjera i u našoj državi.
Ali ja to ne želim.
Moje radove ćete čitati svaki dan, tako da ćete imati i mnogo mjesta da komentarišete, JER DA NEPIŠEM U JAVNOSTI, NEBI STE IMALI ŠTA DA KRITIKUJETE i sve bi bilo "OK".

Nadam se da sam Vam objasnio ko je zaista Les i koji su njegovi ideali.
Shvatite to kako želite,na što imate pravo.

S Poštovanjem, Vaš predsjednik

LesPaul
Punlsher
Punlsher

Posts : 176
Join date : 2009-09-15

Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum