eBiH narodna čitaonica i knjižnica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Juli 2009. - Par pitanja za Vladu RSa

Go down

Juli 2009. - Par pitanja za Vladu RSa Empty Juli 2009. - Par pitanja za Vladu RSa

Post  Punlsher Thu Sep 17, 2009 6:23 pm

ČLANAK NIJE ZAJEBANCIJA KAO OSTALI

Posto je u zadnje vrijeme aktuelna prica oko vlade RSa, TO od strane srba, postoje neka pitanja
na koja jednostavno ne mogu sam sebi da odgovorim.

1.Ako mi neko moze objasniti kako su to srbi ugroženi u BIH? Da li vam je neko kao POJEDINCU
zabranio da se uclanite u neku od postojecih stranaka? Da li vam je neko dao otkaz jer ste srbin?
(Vec vidim pitanja zasto nije dozvoljeno da se preuzme ona stranka, jednostavno u eSrbiji je bilo dosta članaka koji spominju TO eBIH, te članaka kojima se izravno ugrožava egzistencija eBIH tako da masovan dolazak srba iz eSrbije i pokusaj preuzimanja stranke svako bi bio budala da na ovo gleda kao nesto normalno)

2. Kako uopste mozete ocekivati da dobijete pare od poreza? Kome ce te pare da idu?
Kako cete birati tu svoju vladu (sta sprijecava par osoba da uzimaju te pare sebi)?
Kazete otvarat cete firme u RS i placati poreze (znaci bit cete privatnici kao i ostali koji imaju
firme u eBIH) onda i ja zelim da se i meni daje novac od poreza (mislim to je sasvim posteno
ako vi tako jacate RS onda i ja jacam FBIH a neko treci Brcko Distrikt)

3. Ako mi neko moze objasniti kako mozete jacati RS kao regiju u BIH (a do sada niste mogli)?
Meni kolko je poznato da bi jacali neku regiju morate jacati cijelu drzavu a to ste mogli clanstvom
u nekoj postojecoj stranci(vec sam u prvom pitanju pitao Da li vam je neko zabranio da se kandidujete i budete clan neke postojece stranke kao POJEDINAC?)

4. Kazete da eSrbija nije neprijatelj eBIH, i nadam se da nije ali sta biste uradili da Srbija napadne
BIH (investicije kao DS i bolnice u RS bi bile unistene kao i ekonomija) zar nije logicno da se brane
svoje investicije i ono sto se do tada uradilo?

5. Moze li mi neko dat konkretan dokaz koji potvrđuje pricu da je eBIH finansirala ZDRUG?
Postoje pojedinci koji su pomagali hrvatima ali sjetimo se PPSa njihovi clanovi su tada davali novac
Banci Srbije (jesto to njihov novac ali kao i sa hrvatima to nije radila drzava nego pojedinci) zar to
nije isto?

6. Citao sam clanke u kojima se trazi formiranje Vojske RSa, kazete niste nacionalisti, zasto onda
vojsku dijeliti na nacionalnoj osnovi? Opet pitanje da Srbija i BIH (ili bih dodje u konflikt
sa nekom članicom PEACEa) zarate na ciju ce stanu stati ta vojska (predpostavljam na stranu srbije, pa pitam zasto onda uopste zelite vojsku koja nece slusati sve naredbe predsjednika, nego ce sama odlucivati sta im odgovara i te naredbe poslusati u tom slučaju to je plaćenička vojska i ne može imati veze sa državom)

Svi koji ovaj članak smatraju nekim atakom na srbe i koji se planiraju svađati i bezveze spamati neka učine svima uslugu i zaobuđu ga u velikom luku.

I da ne zaboravim za kraj evo vam prijedlog posto kazete da ovi iz vlade kradu učinite nam svima
uslugu (i RSu i BIH) i recite konkretno ko krade i kako (naravno uz neki dokaz)
Punlsher
Punlsher

Posts : 176
Join date : 2009-09-15

Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum