eBiH narodna čitaonica i knjižnica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Maj 2009. - INTERVJU SA VASIM NOVIM PREDSJEDNIKOM

Go down

Maj 2009. - INTERVJU SA VASIM NOVIM PREDSJEDNIKOM Empty Maj 2009. - INTERVJU SA VASIM NOVIM PREDSJEDNIKOM

Post  Punlsher Thu Sep 17, 2009 10:01 pm

Maj 2009. - INTERVJU SA VASIM NOVIM PREDSJEDNIKOM 418d1dae0cb969f014e49ac37832daae_150x150
U posljednje smo vrijeme uvidili da ljudi nisu ono kakvim se prikazu. Sramotna dvolicnost Cybossa i kompanije sa njim koji su cekali samo pogodan trenutak da naprave svoje ciljeve. Prvo nakon sto su banovali Senca oni su raskinuli koaliciju sa Ujedinjenom Strankom eBiH i Liberalnom Strankom BiH. Kad je sve bilo uredu, bili smo se slozili da cemo podrzati Toromana. DS je sve ovo usrao. Samo da ti kazem Cyboss ako planiras da budes predsjednik cuvaj se PRESIDENT IMPEACHMENT. Nadam se da cete vi glasaci vidjeti ko je dvolican a ko nije. U nastavku procitajte intervju sa vasim najboljim izborem na slijedecim izborima TOROMAN.

1. Sta ocekujete od slijedecih izbora?
-Pa iskreno,kada bi rekao da ne ocekujem pobjedu,lagao bi.Imam podrsku tri stranke od kojih su dvije najjace u eBiH,i smatram da su sanse da pobjedim veoma velike.

2. Sta mislite o svom protivniku?
-Sa Biljanom licno nisam ima bilo kakav kontakt,tako da mislim da je neumjesno da onda iznosim neko misljene o nekome koga ne poznajem.

3. Da li su ovi izbori sucenjavanje izmedju Atlantisa i Peace?
-U jednu ruku da,mada sve to pomalo gubi smisao.Atlantis kao savez kakav smo poznavali vise zvanicno ne postoji i ceka se zvanicno formiranje novog saveza.Sa druge strane,pobornika PEACE-a u eBiH je veoma malo,sto su pokazali i kongresni izbori.Mislim da je naveci problem sto su se u stranku PP izolovali vecinom srbi iz eBiH,da je postupljeno nesto drugacije,vjerovatno bi ova stranka imala nesto vise pristalica.Ovako vecina gledan na PP stranku kao neki pokusaj TO i podmetanja noge.

4. Da li se eBiH smijese bolji dani?
-Nadam se da da.U slucaju da budem uzabran,ucinicu sve u mojoj moci da se napravi neki korak naprijed.

5. Sta ocekujete da uraditi po imenovanju Vas za predstavnika eBiH?
-Ima mnogo toga.Neki drasticni potezi nece biti povlaceni,ali ima jako puno projekata na kojima treba raditi.Neki od tih projekata su vec i poceli,neke trerba prosiriti i poboljsati,a neki su tek u planu.Nije mjesto da pricam o svemu tome jer bi oduzelo previse prostora.Mozda u nekom drugom intervjuu.

6. Sta treba da se uradi unutar eBiH da se situacija promjeni?
-Nas kljucni problem su unutrasnji odnosi i mali broj igraca.Potrebno je urediti situaciju unutar zemlje i dovesti sto vise igraca u eBiH.Opet sa druge strane,unutrasnji odnosi moraju biti bar malo zategnuti,mora postojati neka opozicija,ali mislim da ona mora raditi na drugi nacin.Medjusobne provokacije ne vode nikuda,potrebno je uputiti argumentovane kritike kroz dijalog i na taj nacin vrsiti pritisak na vlast.Vrijedjanjem i provokacijama sa obe strane se postize samo medjusobna mrznja i jedna bolesna atmosfera u cjelini.

7. Da li ste spremni na razgovore sa sljedbenicima Peace?
-Na svaki razgovor sam spreman,ko god zeli moze me naci na eBiH chatu na kojem provodim dosta vremena ili mi poslati svoj MSN na PM da porazgovaramo oko bilo cega.

8. Sta mislite o doniranju 5 golda Srpskih kongresmena Narodnoj Banci Srbije?
-To je potez koji ne odobravam.Kongresmeni koji su izabrani od strane naroda u eBiH bi trebali da razmisljaju kako doprinjeti sto boljem ezivotu svojih glasaca.Istina,nigdje ne pise da su oni duzni dati tih 5 golda Narodnoj banci eBiH,ali postoje drugi nacini da se taj novac iskoristi,recimo u ulaganje u neku domacu firmu ili otvaranje firme u eBiH.Ne vidim kako taj novac poslan narodnoj Banci Srbije doprinosu narodu eBiH i glasacima ovih kongresmena.

9. Kako se osjecate nakon potpore svih stranka koji su za Atlnatis?
-Moram priznati da je veliko zadovoljstvo i cast.Nije mala stvar biti podrzan od cak tri stranke.To mi govori da je moja kandidatura bila pravi potez i da imam povjerenje naroda u eBiH.

10. Odnosi sa eHrvatskom i eSrbijom?
Smatram da su za sad dosta dobri.Istina nesto bolji sa eHrvatskom zbog njihove pomoci na pocetku kao i same cinjenice da su pripadnici istog saveza kao i mi.Potrebno je raditi dodatno na odnosima sa obe zemlje jer u BiH zive i hrvati i srbi.Nazalost,eHrvatska i eSrbija su u veoma zategnutoj situaciji,bilo bi dobro kada bi mogli da ostave razmjerice po strani i da se svi razvijamo u dobrosusjedskim odnosima.Medjutim tesko da je tako nesto izvedivo.eBiH ce ostati neutralna u ovom sukobu i pokusati imati sto bolje odnose i sa jednim i sa drugim.Postoje naravno pojedinci koji ce stati na jednu od strana,ali svako ima pravo na svoje misljenje i niko mu ga ne moze i ne smije zabraniti.

11. Koliko ste zadovoljni radom vlade?
-Prosla vlada u mandatu FF je uradila dosta toga.Ipak ima mjesta za poboljsanja i nadam se da ce moja vlada uraditi vise toga.Smatram da je pozitivno sto kao clan prosle vlade,ima sam priliku ucestovvati u njenom radu i uvidjeti neke greske,koje se nadam da cu uspjeti ukloniti.

12. Kao moguci buduci predsjenik drzave na vama je velika odgovornost da li ste spremni da se nosite stim?
-Smatram da jesam.Clan sam kongresa eBiH po drugi put,takodjer clan vlade u oba mandata.Dosta sam bio u kontaktu sa Freemanom i donosio sa njim neke vazne odluke.U par navrata sam mu pomagao i van oblasti ministarstva ORiSS i mijenjao ga u nekim poslovima kada je bio odsutan.

13. Koja ce biti vasa prva odluka ako budete izabrani?
-Nece biti nekih drasticnih odluka,vise je u pitanju jako mnogo posla i niz projekata.Predpostavljam da ce prva stvar biti imenovanje nove vlade i njeno pocinjanje sa radom.

14. Zivot u eBiH po Vama kakav je?
-Ne moze se reci da je katastrofalan,ali da je sve bajno i krasno,daleko od toga.Ipak eBiH postoji jako kratko i sve je jos u fazi razvoja.Situacija je daleko od idealne,ali mozda jos uvijek bolja nego u nekim edrzavama koje su stigle na eRepublik prije nas.

15. Da li gradjani zasluzuju bolji zivot u eBiH?
-Naravno.Vecina nas dolazi na eRepublik i u eBiH kako bi se malo odmorili i pobjegli od problema u RL.A onda ih ovde docekaju novi problemi.Siguram sam da mozemo i zasluzujemo bolje.

16. Sta zelite poruciti vasim glasacima i onim neodlucnim?
-Ovdje sad obicno idu neka predizborna obecanja i slicno.Nemam namjeru obecavati utopiju ili nesto tako.Jednostavno,svim glasacima obecajem,da ukoliko budem izabran,trudicu se da eBiH napravi sto vise koraka naprijed,pogotovo ekonomski i diplomatski.eBiH je jos uvijek mlada i mala edrzava,i potrbno nam je da se razvijamo ekonomski,dovedemo sto vise novih igraca i povecamo populaciju,te da razvijemo sto bolje odnose sa ostalim edrzavama,posebno sa eSrbijom i eHrvatskom.

Ovaj intervju je iz vremena kad je DS podrzavao Toromana dok nisu pokazali svoje pravo lice. Sramota da nam se ovo desava da ljudi raskidaju koalicije na svoju ruku. Cyboss i njegove kolege mislim na ministre koje on planira staviti ako bude na vlasti su ljudi koji nisu uopste aktivni i ni ne dolaze na chat. Takvi ljudi su za nas nepoznati ljudi. Samo jos da kazem da eBiH ne treba opozicija samo tako unistavmo nasu lijepu. Trebamo svi zajedno raditi i rjesavati probleme i onda stajati iza tih rjesenja i podrzavat ih. Cyboss jos nije kasno da uradis najpametniji potez, POVUCI SVOJU KANDIDATURU I DA SVI ZAJEDNO RADIMO NA BOLJOJ EBIH.

GLASAJTE ZA TOROMANA SAMO ON JE DOVOLJNO ISKUSAN I DOBAR IGRAC KOJI DOLAZI NA CHAT KOJI SE NE BOJI NOVIH IZAZOVA KOJI GRADI EBIH SA SVIMA NAMA!
Punlsher
Punlsher

Posts : 176
Join date : 2009-09-15

Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum