eBiH narodna čitaonica i knjižnica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Juli 2009 - Kandidatura za predsjednika SUeBiH - Br.31

Go down

Juli 2009 - Kandidatura za predsjednika SUeBiH - Br.31 Empty Juli 2009 - Kandidatura za predsjednika SUeBiH - Br.31

Post  Nchi Fri Sep 18, 2009 1:53 am

Juli 2009 - Kandidatura za predsjednika SUeBiH - Br.31

Pozdrav svima,
Kao sto sam naslov kaze ovo je moja kandidatura za predsjednika SU eBiH.

Za one koji me ne poznaju evo par rijeci o meni.
eRepublik sam poceo igrati krajem februara ove godine.U eBiH sam od njenog osnivanja i do danas obavljao vise funkcija unutar vlade.
Jedan sam od osnivaca ove stranke,tj. pripadam grupi ljudi koja je osjetila da je eBiH potrebna jos jedna stranka(u to vrijeme postojale samo dvije),sakupili smo nesto golda i osnovali tadasnju Novu Snagu eBiH.
Od tada sam obavljao vise funkcija,dva mandata sam bio ministar za obrazovanje,rad i socijalnu skrb,predsjednik eBiH u jednom mandatu i trenutno odradjujem drugi mandat kao premijer nase vlade.Takodjer sam bio izabran u kongres 2 puta,a u jednom mandatu sam vec obavljao funkciju predsjednika ove stranke.

Razlog moje kandidature je prvenstveno sto trenutno nema ni jedan ozbiljan kandidat za poziciju predsjednika.Trenutno je tu samo Hary.Da ne bi neko protumacio nesto pogresno,protiv Haryja nemam apsolutno nista,smatram ga dobrim prijateljem ali...U posljednje vrijeme Hary nije bas nesto pretjerano aktivan i nije kontaktirao nikog iz stranke u vezi svojih planova i ciljeva.

Dugo je ova stranka bila vodeca u eBiH,4 od ukupno 5 predsjednika eBiH dolaze iz SU eBiH,gotovo na svim kongresnim izborima SU je redovno osvajala najvise kongresnih mijesta.Medjutim u posljednje vrijeme stranka je dozivila lagani pad.Moj primarni cilj je da stranci vratim stari sjaj i mjesto na politickoj sceni koje joj pripada.

Sto se tice politickih stavova stranke i ciljeva za koje ce ova stranka boriti ukoliko ja postanem njen novi predsjednik,vecini su poznati moji stavovi ali za one koji ne znaju da ponovim.

Kada sam prosli put bio predsjednik ove stranke,prva stvar koju sam uradio je bila promjena imena.Nova snaga eBiH je postala Stranka Ujedinjene eBiH.Mislim da je time dosta toga receno,Dakle,prioritet je da se svi stanovnici eBiH ujedine,da se postave neki zajednicki ciljevi i da se zajednickim snagama krene prema njihovoj realizaciji.

Kada su u pitanju moji stavovi po pitanju saveza,ponavljam po hiljaditi put,jedini rijesenje za eBiH je neutralnost sa dobrim diplomatskim odnosima sirom eSvijeta.

Takodjer smatram da se daljnji razvoj eBiH treba bazirati na ekonomiji te na dovodjenju novih igraca.Ekonomija za sad dosta dobro stoji i ako je uporedimo sa zamljama koje su se pojavile u igri u isto vrijeme kada i eBiH ili sa zemljama koje imaju slican broj igraca kao i mi,daleko smo ispred njih.Naravno tu postoje i velesile za kojima jos uvijek kaskamo,ali sa dobrim ekonomskim planom i to se moze promjeniti.Za dovodjenje novih igraca potrebno je osmisliti promociju.Koliko sam upoznat,nas trenutni predsjednik Les Paul vec radi na tome.I ja imam jedan mini plan koji imam namjeru uskoro da realizujem,ali o tome vise nekom drugom prilikom.

Takodjer je veoma bitna akcija posumljavanja eBiH,tj,vrsenje pritiska na admine da nam ubace wood.Ovu akciju sam i ja svojevremeno organizovao,u vrijeme dok sam bio predsjednik,ali do danasnjeg dana wood nismo dobili.Treba ustrajati u ovome i SU ce dati maksimalu podrsku ovom projektu ukoliko ja budem na celu te stranke.

Toliko od mene.

toroman
Nchi
Nchi

Posts : 199
Join date : 2009-09-15
Location : Gradacac / Bec

Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum