eBiH narodna čitaonica i knjižnica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

August 2009 - Zašto ne volim izbore

Go down

August 2009 - Zašto ne volim izbore Empty August 2009 - Zašto ne volim izbore

Post  Ajkula071 Fri Sep 18, 2009 1:53 am

Izbori i predizborni dani su najveća tlaka na eRepubliku. Znam da dobar dio igre čine izbori i predizborna prepucavanja te naravno prezentacije koje prave potencijalni budući kongresnici. Najgore je što su svi ovi predkongresni samohvalospjevi dosadni. Dosadni do bola. I nemaštoviti. I jesam rekao da su dosadni? Veoma su dosadni. Nekad čak mnogo dosadni. Ja sam sad postao dosadan sa dosadni ali ni blizi ovim "člancima" koji čine vrhunac novinarstva i u rangu su sa plaćenim oglasima.

Ali hajde što su nezanimljivi, gore je što zatrpavaju medijski prostor. Totalno. Ali valjda najgora stvar je što su svi napravljeni na isti šalblon:

Ja, ___________ (upiši svoje ime na liniju) obećavam da ću dati sve od sebe da postanem što bolji kongresmen. Gold koji dobijem od medalje ću uplatiti na račun države i što je najvažnije odraditi ću mandat do kraja. Kako bi bolje obavljao svoju funkciju kongresmena ću se savjetovati sa starijim igračima.

I to je uglavnom to, uz neke manje varijacije.

Ali što je pjesnik htjeo reći, osim da zaglušuje medijski prostor? E sad će vam dotore hruschov objasniti:

Ja, __________ (upiš svoje ime na liniju koje nije važno jer sam ofcjelni kandidat) nako obećavam nešto jer to tako rade političari ( ja sada veliki političar - isto Bakir). Oću i ja ovu kongresmen medalju, a možda i zadržim 5 golda osim ako me neki prozove. Naravno da ću ostati u Bosni jer niti jedan drugi jezik ne znam a u Hrvatskoj i Srbiji su male pare za isti poso. Kad tata - mata i veliki šef stranke kaže glasaj ja glasam za šta treba, kad kaže predloži otaj zakon ja predložim.

Ali hadje to, nego nitko od njih ne dobije više od 4-5 votova i to od onih ljudi koji uvijek daju vote prije nego što pročitaju članak (hvala Bogu na takvim ljudima, jer bi ja onda imao 10 votova po članku)

PoZz budućim kongresmenima!

Ajkula071

Posts : 64
Join date : 2009-09-18

Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum