eBiH narodna čitaonica i knjižnica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

"Demokratski" nacin donosenja "nebitnih" odluka/zakona , Maj 2009

Go down

"Demokratski" nacin donosenja "nebitnih" odluka/zakona , Maj 2009 Empty "Demokratski" nacin donosenja "nebitnih" odluka/zakona , Maj 2009

Post  DinoH Wed Jul 08, 2009 11:53 pm

Dragi gradjani eRepublike( ili mozda bolje eFederacije) kao sto ste vec mogli primijetiti nasi kongresmeni su nedavno odlucivali o smanjenju poreza na food i to za citavu polovicu.
Donijeti takvu odluku je veoma tesko jer kakav ce to imati uticaj na ekonomiju nije nimalo lako procijeniti. Ono moze dovesti do rasta ekonomije ali isto tako i do ekonomskog pada. I zapitao sam se gdje su to nasi kongresmeni raspravljali o tome, kako su sve to argumentirali i procijenili. I poceo sam traziti i nisam nista vise nasao od jednog clanka od nekih 3-4 recenice sto naravno nije dovoljno da se stavi u opticaj izglasavanje za takav jedan zakon. Nakon odredenog vremena naisao sam na jedan forum ( http://ebih.forumotion.net/forum.htm )
i nakon registracije sam primijetio da su clanovi mahom skoro svi kongresmeni.
Sadrzina foruma je veoma zanimljiva. Narocito mi se svidjeo kongresni forum gdje se na jedan transparentan nacin govori o izglasavanju zakona. Da li bi bilo moguce podmititi 16 kongresmena i izmijeniti neki od zakona. Ja mislim da to ne bi trebao biti neki problem.
Sjetimo se samo impeachmenta protiv sadasnjeg predsjednika. Na svu srecu to izglasavanje je proslo sa 30 glasova na strani ne. Kakvo izglasavanje nas ocekuje u skorijoj buducnosti. Mozda smanjenje carina? Ili povecanje poreza da se malo napuni drzavna riznica?

Zamolio bih sve igrace da se registruju na forum http://ebih.forumotion.net/forum.htm i da prate sta se to desava unutar nase eDrzave.

DinoH

Posts : 5
Join date : 2009-07-07

Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum