eBiH narodna čitaonica i knjižnica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

U koji savez treba eBiH - EDEN, PEACE ili niti jedan - srpanja 2009.

Go down

U koji savez treba eBiH - EDEN, PEACE ili niti jedan - srpanja 2009. Empty U koji savez treba eBiH - EDEN, PEACE ili niti jedan - srpanja 2009.

Post  hruschov Sat Jul 11, 2009 7:08 pm

Kao što svi znate Atlantis se raspao i samim time mi više nismo član toga saveza. Dakle sami smo. To nikako ne valja za nas zato što nas je malo i teško da se možemo obraniti od bilo koje vrste napada, bilo to vojni ili PTO. Zato mislim da bi trebali pristupiti jednom od dva postojeća saveza. Na izboru imamo EDEN i PEACE GC. Oba saveza imaju svoje pozitivne i negativne strane, ali kako god bilo bi bolje da se odlučimo za jedan.

Na ovom linku mozete naci informacije o PEACE GC, te povijest toga saveza. Nažalost ovdje nema podataka o budućim planovima ovoga saveza. Ovako gledajući jedan veoma dobar i stabilan savez. Ali (ono famozno ali) tu postoji nekoliko problema. Prvi PTO koji eBiH umalo doživjela je došao od članica upravo ovoga saveza. To pokazuje da njihove osvajačke namjere prema nama. Osim toga od kada se eSrbija oslobodila sve se češće čuju pozivi na pripojenje "srpskih zemalja" (WRS, ERS i BD) eSrbiji. Evo primjer jednog od tih članaka. Primjetite broj komentara (ako imate vremena pročitajte ih) i vote-va. Meni ovo ne izgleda kao dobrosusjedska politika. A pitanje je što bi bilo s nama ako se prikučimo PEACE-u i eSrbija odluči nas napasti i ostvariti politiku Načertanije? Tko će nas zaštiti od naših "saveznika?

Drugi savez kojem možemo pristupiti je EDEN. Mlad savez koji je nastao na ruševinama ATLANTIS-a. Kliknite ovdje i doznajte sve o EDEN-u. Problem sa EDEN-on je taj što su nas strpali u taj savez i prije nego je itko od naših zvaničnika kontaktiran u vezi toga pitanja, a kamo li da je o tome glasano. Smajl-aga je to obradio taj problem u ovom članku, pa koga zanimaju detalji može pročitati - ukratko došlo je do zabune. Budući da smo sada obradili dio negativnih stvari o EDEN-u, sada da kažemo par pozitivnih. eHrvatska (članica EDEN-a) nam je pomogla se obraniti od PTO-a. Osim prijateljskih nacija, što je možda veliki plus ovoga saveza, nitko od njih ne spominje, a kamo da poziva na osvajanje dijelova teritorija eBiH što je sigurno velik plus.

Naravno možemo i ostati neutralni. No biti neutralini za sobom vuče više negativnih nego pozitivnih stvati. Istina ako ostanemo neutralni onda nećemo niko stati na žulj (tu mislim na naše susjede eSrbiju i eHrvatsku). I bili bi naravno sami i time lak plijen ako se promijeni nečija miroljubiva politika. Dakle dugoročno gledano, imali bi sve negativne posljedice kao kad bi i jedno i drugom pristupili bilo kojem savezu ali bez pozitivnih učinaka, kao što su razvoj trgovina ali vojna i politična zaštita ako dođe do neke vrste sukoba.

Svatko od nas ima svoje viđenje budućnosti eBiH. Ali trebamo svi zajedno odlučiti šta i kako dalje, Zbog toga sam napravio mali upitnih koji se samo odnosi na ovu temu. Dakle molim vas da ispunite ovaj upitnik. Ovo nije oficijelni referendum, ali će njegovi rezultati biti postavljeni na forum i biti će poslani predsjedniku, te će biti pokazatelj stanja u eBiH o ovom pitanju.

hruschov
Admin

Posts : 60
Join date : 2009-06-14

Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum