eBiH narodna čitaonica i knjižnica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

August 2009. - Dosta priče-Idemo dalje

Go down

August 2009. - Dosta priče-Idemo dalje Empty August 2009. - Dosta priče-Idemo dalje

Post  Punlsher Thu Sep 17, 2009 8:50 pm

Poštovanje

Kao što sam naslov kaže, idemo dalje.
Nema odmora, jer su pred nama reforme i teški periodi diplomatske borbe.

Treba početi žustro, jedan do drugog, nema nacionalnih prepucavanja i dobacivanja.
Kome se ne sviđa ovaj plan, može slobodno napustiti ovu državu,jer će naići samo na prepreke.

Trebaju mi svi ljudi.Svaka osoba će dati svoj doprinos u progresivnosti, koja nas tek očekuje.
Potrebno je uraditi reformu vojske, angažovati TW i dizati činove našoj vojsci.
Mnogo, mnogo toga...

Treba otpočeti nove pregoovre oko vojnih saveza.
Naša neutralnost nam ne garantuje sigurnost.

Idemo po redu-idemo po Admina!
Prije nekoliko mjeseci, nakon što sam zajedno sa eBiH narodom digao barjak pobune, na dodjeljene resurse, dobio sam odgovor da će nova raspodjela resursa uskoro stupiti na snagu.
Čim su vidjeli da sam napustio eR, natsala je tišina iz njihovog ureda.
Tu sam opet i opet ću Vas povesti da tražimo ono što nam pripada.
Ako su pravili igru, prema RL stanju u svakom pogledu, onda je sramotno da eBiH ima jedan jedini resurs.
Uskoro će opet čitati naše mišljenje.
Nadam se da ćete opet stati iza mene.

Reforma "nebeske sile"
Vojska nam sjedi u q1 kućicama.
Ljudi iz Ministarstva su odradili dobar posao, ali državna diplomatija nije uradila svoj posao.
Obavještenost vojske i javnosti o TW sa Baltičkim zemljama, je predstavljala nultni nivo napredovanja naše vojske.
Očekujte nove TW.
Treba obnoviti odnose sa regionalnim zemljama.
Ne zanimaju nas prepirke eSRB i eHR, za nas predstavljaju potencijalne saradnike na brojnim poljima i ne zalazimo u njihove probleme, jer nemamo uticaj na njih.
Potrebne su subvencije za Weapon firme, jer na tržištu je pretežno q1 weapn, koji gledam od nastanka eBiH.
Plan je, da se dignu državne oružarnice na MIN Q2 svaka, ne računajući na Q3 koji trenutno takodje posjedujemo.
Trebaće mi narodna pomoć.Nema as mnogo, ali kad se udružimo, sve ideje postaju realizovane.
Organizovaću uskoro akciju "Budjenje" koja predstavlja organizovano prikupljanje novca za podizanje trenutnih državnih firmi na veći stepen.
Većina nas nema mnogo novca (naručito ja, sve sam Vam dao ccc Wink ) ali svaka donacija je dobrodošla.
Dolazi nam i nova jedinica, na molbu NN Cookia.Jedinica će sačinjavati oko 20 članova,otvorena je za sve državljane eBiH.Organizovaost-logistika,finansiranj e jedinice je još u toku faze pregovora.


Hajde da dižemo narod na noge!
Nedostaje nas brojčano.Ljudi igraju jedanprimarne br. igre, a nisu zainteresovani za eR.
Zašto?
Pljujemo jedni na druge, a sve jer grupica pojedinaca piše nacionalističke članke.
Dosta više.Ismijali smo se jedni drugima i sad idemo dalje.
Svako neka "svoje" zaustavlja i sve će biti dobro, a to se može negirati pisanjem protesne note na članak jednog od tvojih pristalica.
Mnogo je ovdje maloljetnika, RL shvatanja su poprimali od Veliko-radikalne propagande, koja je harala našim prostorima.
Vrijeme je da se stane tome u kraj.
Počinjemo eR BiH propagandu.
Srbi idu na RS forume, ima ih mnogo, mnogo je raje koja nam može pomoći.
Dizati Federaciju na noge ponovo.
Kopirajte jedan od već napisanih članaka o eR i objavite ga na određeni forum, potom napišite članak o tome ovdje, tako da ćemo svi preko linka, koji postavite otići direktno do teksta i tamo hvaliti ovu igru.Napišite da se ovdje stvara nešto što nam RL političari ne dozvoljavaju-Normalan život.


Menja se sve
Vlada doživljava promjene u strukturalnoj dimenziji.
Radim na dodavanju novih članova, prvenstveno novokomponovanih političara,Vojnih ministara itd.
Potrebno je dovesti mlade, ljude koji se nisu uspjeli dokatzati, a imaju potencijal.
Članovi Demokratske Stranke Srpske će takođe pronaći svoja mjesta na brojnim pozicijama, poput:Ministarstva Rada i Socijalne pomoci,Ured Dobrodošlice,pozicije u vojnom domenu itd.
Posjeduju valjan kadar za gore navedene pozicije, a samim tim će se obezbjediti multietničnost u državnim institucijama


Sve u svemu, sastav vlade će biti vidno izmenjen.

Ako kažem DA ovom savezu, šta će reći drugi?

Otkad smo u eR, konstatno se igramo "izme]u dve vatre".
Peace ruši sve pred sobom.Objektivno, imaju podsticaj za osvetom jako dugo vremena, tako da je njihovo osvajanje prirodna stvar.
Međutim, u prostoru za užu javnost u opticaju je priča o novom savezu.
Savez će okupljati Balkanske države (neću vam reći koje zbog ugrožavanja strategije), te zemlje iz okruženja.
Ideja je nastala, prvenstveno na činjenicu da su dosadašnji savezi počeli da "guše" igrivost eR i pitanje je šta će biti kad se PEACE zasiti svojim osvajanjem ili kad ne bude više imao koga osvojiti?
Moguće je da ima istu sudbinu kao i bivši Atlantis, ali ne želim da stvaram tenzije u ovom trenutku.
Gore navedenu ideju treba sprovesti u djelo, za šta se nadam, da će biti uskoro.

Dosta za danas.
Tačan sastav vlade ćete dobiti uskoro, odmah nakon konačnih konsultacija sa ključnim ljudima eBiH vlasti-opozicije itd.

U nama je sudbina budućih dana i neki se možda i plaše za nju.Sumnjaju neki da nosi nas pogrešan tok, jer stvaramo nove ideje i gazimo tuđi inat

I oprostite mi na duzini teksta, te pojedinim kratkim recenicama, ali u ovom trenutku se tako osjecam.

S poštovanjem

Les Paul
Punlsher
Punlsher

Posts : 176
Join date : 2009-09-15

Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum